Facebook Google+ Twitter

Gdynia dla seniora

Po sześćdziesiątce możemy zapomnieć o porannym wstawaniu, nadmiernym piciu kawy i stresie związanym z pracą. Przestają nas interesować nadgodziny, image szefa i zapchana skrzynka mailowa. Zaczynamy myśleć o sobie i o własnych potrzebach.

 / Fot. Dorota PatzerDzięki Gdyńskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku seniorzy mogą zapomnieć o monotonii i nudzie.
- Aktualnie w wykładach uczestniczy ok. 2000 seniorów, którzy chcą się rozwijać i wzbogacać swoją wiedzę - mówi pracownik dydaktyczny uczelni.
- Wykłady są prowadzone w ciekawy sposób przy użyciu środków audiowizualnych. Wraz z koleżanką uczęszczamy na zajęcia z języka angielskiego dwa razy w tygodniu. Wcześniej nie uczyłam się tego języka, a Uniwersytet daje mi możliwość rozwoju - powiedziała jedna z uczestniczek wykładów.

Od 2005 roku GUTW rozszerzył wykłady o 13 nowych bloków m.in. o dzieje opery, teatru muzycznego i baletu, psychologię życia codziennego oraz dzieje Gdyni i historię Pomorza Gdańskiego. - Rozwijamy się i unowocześniamy pomieszczenia dla osób niepełnosprawnych. Pragniemy, aby każdy senior posiadał dostęp do naszej instytucji - wypowiadał się opiekun Uniwersytetu. Dodatkowymi atutami integracji i rozwoju jest kawiarenka internetowa i klub seniora.

W Gdyni znajduje się ok. 15 Klubów Seniora m.in. w Śródmieściu czy w Chyloni. Dzięki integracji, emeryci czują się o parę lat młodsi, zapominają o samotności. GUTW daje ogromne możliwości dla ludzi w wieku senioralnym. Rozwija ich wyobraźnię i pobudza ruchowo.

Centrum Aktywności Seniora

 / Fot. http://www.flickr.com/search/?q=University+of+the+Third+AgeSprawuje opiekę nad klubami seniora i organizowanymi tam zajęciami kulturalnymi i taneczno-gimnastycznymi. Dba o rozwój duszy i ciała, dzięki czemu, emeryci mogą rozwijać się plastycznie i nabywać nowe umiejętności taneczne. - Zajęcia dotyczą m.in. warsztatu filmowego oraz tanga argentyńskiego - wypowiada się uczestniczka zajęć. Pewną nowością jest studium urody i wizażu „Piękna 55+”. Pomysłowym ćwiczeniem jest twórcze myślenie czy gimnastyka pamięci, które pobudzają wyobraźnię i odświeżają pamięć.

Klub seniora "Iskierka"

„Iskierka” jest jedynym klubem seniora w Gdyni, który czynny jest w sobotę. - Nogi smarować i tańcować - zaprasza pracownik sekretariatu. Seniorzy od godziny 16 do 20 mogą się integrować w miłym towarzystwie rówieśników. Emerytom zapewnia się m.in. dobrą zabawę, muzykę i taniec. Dzięki „Iskierce” seniorzy mają możliwość spotkań z innymi ludźmi w podobnym przedziale wiekowym. - Klub seniora funkcjonuje już od 11 lat i liczba członków ciągle rośnie. Zapraszamy wszystkich gdyńskich seniorów, którzy uwielbiają taniec i dobre towarzystwo - z uśmiechem na twarzy mówiła uczestniczka zabawy.

***
Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
ul. 3 Maja, Gdynia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Świetnie. Oby więcej takich artykułów z informacjami dla seniora!
http://bycseniorem.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo użyteczny materiał. Za parę lat jak znalazł ;) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.