Facebook Google+ Twitter

Gdynia. Festiwal filmów z diaskopu

Starsi w pełni korzystali z uroków diaskopu w młodości. Młodszym, wychowanym w czasach telewizji i internetu, taki sprzęt może kojarzyć się z zabytkiem z czasów PRL. Diaskop zaczyna jednak wracać do łask, dzięki młodym niezależnym twórcom.

Dokładnie na takim sprzęcie prezentowane będą filmy... / Fot. Patryk SzczerbaNiegdyś projekcje z diaskopów były niezwykle popularną formą spędzania czasu przez najmłodszych. Stanowiły na przykład doskonałe urozmaicenie dla książek. To na diaskopowych rzutnikach pojawiały się pierwsze obrazy z bajek Walta Disneya takie jak Myszka Miki czy Kopciuszek. Do zabawy zapraszani byli rodzice, będący narratorami historii pojawiających się na slajdach.

Dzisiaj diaskop najczęściej wykorzystywany jest w... kościołach, ale nie zatracił swojego "domowego" uroku. O tym fakcie będą chcieli przekonać wszystkich przybyłych organizatorzy II Festiwalu Filmów z Diaskopu, który odbędzie się w najbliższy piątek w Gdyni, w klubie Ucho. Z legendarnego rzutnika Ania prezentowane będą unikatowe filmy i bajki. Wśród propozycji m. in. Zorro, Kopciuszek w wersji hip-hopowej oraz bajki Leszka Kołakowskiego z muzyką na żywo. O ilustrację muzyczną zadba zespół Videoturisten w składzie: Wojtek Gałek i Tomasz Pędzisz. Dodatkowo do projektowanych filmów tworzony będzie "na żywo" dubbing.

 / Fot. Materiały klubuImpreza kierowana jest do wszystkich, tych młodszych i trochę starszych. Dla pamiętających lata 70- te, okres świetności diaskopu, będzie to doskonała okazja do wspomnień, natomiast młodsi będą mogli przekonać się jak kiedyś można było bez telewizora czy komputera zorganizować sobie wolny czas.
Całość rozpocznie się 22 czerwca, w piątek o godzinie 19. Bilety w cenie 10, 12 i 15 zł do nabycia w klubie Ucho, ul. Św. Piotra 2.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.