Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25784 miejsce

Gdynia Główna: rozpoczyna się długo oczekiwany remont

Dzisiaj rozpoczyna się remont dworca kolejowego Gdynia Główna. Inwestycja warta 31 milionów złotych ma zakończyć się na początku 2012 roku.

Mozaiki znajdujące się na ścianach dworca mają zostać poddane renowacji / Fot. Krzysztof KalkowskiDzisiaj dworzec Gdynia Główna został zamknięty dla pasażerów. Funkcję dworca tymczasowego przejęła pobliska stacja Szybkiej Kolei Miejskiej. Przez okres remontu w budynku SKM funkcjonują kasy biletowe i poczekalnia dla osób korzystających z pociągów dalekobieżnych.

Prace remontowe prowadzone będą równolegle w holu dworca oraz w piwnicach budynku (wymienione zostaną instalacje elektryczne, ciepłownicze, wodno - kanalizacyjne). W holu głównym dworca renowacji poddane zostaną drewniane drzwi, zegar oraz oświetlenie. Firma wykonująca remont odrestauruje znajdujące się na ścianach mozaiki, malowidła na suficie oraz podłogi. Wyremontowany dworzec ma być ładniejszy, bardziej funkcjonalny i bezpieczny. Dworzec zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wizualizacja dworca w Gdyni / Fot. materiały prasowe PKP- W częściach biurowych budynek zostanie poddany gruntownej modernizacji z wymianą okien, drzwi, podłóg i instalacji. W przyszłym roku, po wymianie okien elewacja zewnętrzna zostanie poddana renowacji, w wyniku czego uzyska swój pierwotny, historyczny wygląd - informuje Michał Wrzosek, rzecznik PKP S.A. ds. produktowych.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 31 milionów złotych. Prace budowlane mają zakończyć się w pierwszych miesiącach 2012 roku.

Gdynia Główna - to dla wielu pociągów początek trasy. Stąd wyjeżdżają składy PKP, które pozwalają mieszkańcom pomorza dotrzeć w prawie każdy zakątek Polski. Gdynia Główna to również stacja, która podczas meczów w Trójmieście w ramach Euro 2012 będzie jedną z najbardziej obleganych przez kibiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wreszcie, ten dworzec wygląda tragicznie - na pewno nie na miarę takiego miasta, jak Gdynia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.