Facebook Google+ Twitter

Gdynia: Policja w prywatnym domu znalazła trotyl i amunicję

Policja w prywatnym domu w Gdyni Orłowo znalazła dwa kilogramy trotylu, kilkadziesiąt sztuk amunicji i broń. Znalezione materiały należały do 50-letniego mężczyzny. Został zatrzymany.

Jak poinformował serwis gazeta.pl policja znalazła w prywatnym domu niebezpieczne materiały wybuchowe i broń.

Rzecznik prasowy gdyńskiej policji Michał Rusak, powiedział, że policjanci dostali zgłoszenie, że w domu mogą znajdować się materiały wybuchowe. Weszli do niego w czwartek rano.
Po wejściu i przeszukaniu dwukondygnacyjnego budynku, znaleźli dwa kilogramy trotylu, 50 sztuk amunicji strzeleckiej, dwa pociski moździerzowe i dwa granaty, a także kilkadziesiąt prętów, zawierających materiały wybuchowe.

Na miejsce zdarzenia policjanci wezwali pirotechników, którzy zabezpieczyli niebezpieczne materiały i wywieźli na poligon, gdzie zostały zdetonowane.
Przy okazji przeszukania domu funkcjonariusze znaleźli dwie sztuki broni, zostaną poddane badaniom wyjaśniających pochodzenie i sprawdzających, czy były używane.

Policja zatrzymała 50-letniego mężczyznę, który był prawdopodobnie kolekcjonerem materiałów wybuchowych. Policjanci przypuszczają, że znalezione materiały pochodziły z okresu II wojny światowej.

Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty przechowywania niebezpiecznych materiału, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.