Facebook Google+ Twitter

Gdynia: Premier spotkał się z uczniami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-25 12:22

Premier Donald Tusk podkreśla, że polskie zaangażowanie w Afganistanie to inwestowanie w nasze bezpieczeństwo w przyszłości. Szef rządu spotkał się w Gdyni z uczniami gimnazjum numer 24 i 3. Liceum Ogólnokształcącego.

Zapytany o obecność polskich wojsk w Afganistanie Donald Tusk zaznaczył, że jest to dla niego ogromny dylemat. Zapewnił, że nie ma żadnych negatywnych emocji związanych z tym rejonem świata, dodał jednak, że musi myśleć perspektywicznie.

Jak wyjaśnił, w przyszłości może dojść do sytuacji, gdy Polska będzie potrzebować pomocy militarnej, a jeśli dziś wycofamy naszą armię z Afganistanu, to kiedyś możemy usłyszeć odmowę od naszych sojuszników.

Odnosząc się do kwestii bezrobocia i trudnego startu dla młodych ludzi, premier podkreślił, że dotyczy ono przede wszystkim osób mniej mobilnych i słabo wykształconych. Zaapelował do uczniów o systematyczną naukę i wiarę we własną oryginalność. Zwrócił także uwagę, że w porównaniu do innych krajów, polskie statystyki nie wypadają bardzo źle.

Szef rządu zapewnił, że na razie nie myśli o wprowadzeniu opłat za studia na państwowych uczelniach. Wyjaśnił, że reforma szkolnictwa wyższego będzie dotyczyła głównie finansowania uczelni i kadr. Pieniądze miałyby płynąć przede wszystkim do najprężniej działających ośrodków naukowych.

Donald Tusk przyznał, że w Polsce odsetek studiujących jest bardzo wysoki, ale nie zawsze ilość idzie w parze z jakością. Premier chciałby także, by dostęp do szkolnictwa wyższego był bardziej sprawiedliwy, i by uczniowie z biednych rodzin i małych miejscowości mieli szanse na wyższe stypendia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.