Facebook Google+ Twitter

Gdynia. Przynieś makulaturę, dostaniesz drzewko

Dziś w Gdyni każdy mógł otrzymać sadzonkę drzewka. Wystarczyło przynieść makulaturę, zużyte baterie lub stary sprzęt elektroniczny.

W drodze po sadzonkę. / Fot. Kamil ĆwiklińskiW Gdyni na placu przy muszli koncertowej można było spotkać ludzi z rękami pełnymi gazet, którzy po chwili wracali uśmiechnięci z sadzonkami drzewek. Niektórzy zaś przynosili stare telewizory, odtwarzacze VHS czy nawet zwykłe bateryjki, by również otrzymać drzewka.

Stoisko recyklingu papieru. / Fot. Kamil ĆwiklińskiPodczas gdy dorośli oczekiwali na drzewka, dzieci mogły bawić się w konkursach i oglądać ofertę stoisk. Najciekawsze stoisko pozwalało każdemu przetworzyć ponownie papier. Zabawa polegała na pocięciu kartoników, wrzuceniu do zbiornika mieszającego, gdzie nasiąkały wodą, po czym nakładało się powstałą masę na sitko i wyciskało w specjalnej prasie.


Dziecko przy tablicy z drzewami. / Fot. Kamil Ćwikliński
Niedaleko stało stoisko nadleśnictwa, na którym nie tylko dzieci, ale i dorośli mogli sprawdzić się w dopasowywaniu liści do drzew, rozpoznawaniu głosów ptaków i leśnych zwierząt oraz dowiedzieć się nieco o drzewkach, które otrzymali.

Takie akcje są organizowane coraz częściej, warto się do nich przyłączać, gdyż 1 tona papieru oddanego do recyklingu pozwala na zaoszczędzenie od 2,3 do 7 m3 miejsca na składowisku śmieci, 26 500 litrów wody, 1 476 litrów ropy,

Czytaj też:
ekologicznapolska.pl
dzienziemi.polskatimes.pl

Światowy Dzień Ziemi w Gdyni

Przynieś makulaturę, dostaniesz drzewko

Festyn dla Ziemi, czyli zielone urodziny na Polu Mokotowskim
Ekologiczny konkurs na Wiedeń

22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.