Facebook Google+ Twitter

Gdynia: Saperzy z Marynarki Wojennej zdetonowali dwie miny z czasów wojny (wideo)

Saperzy Marynarki Wojennej zdetonowali u wybrzeży Gdyni dwie miny denne z czasów II wojny światowej. Akcję odminowania w Zatoce Gdańskiej prowadziło w marcu 60 saperów.

 / Fot. Leszek Pietrukaniec/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedMarynarka Wojenna neutralizuje niewybuchy z czasów drugiej wojny światowej. W okolicach gdyńskiego wybrzeża żołnierze zdetonowali dwie miny denne. Każda z nich mogła zawierać nawet tonę materiału wybuchowego.

- Zarówno Zatoka Gdańska, Zatoka Pomorska, jak i całe wybrzeże Bałtyku były areną bardzo intensywnych działań wojennych. Cyklicznie znajdowane są pozostałości po II wojnie światowej i właśnie marynarka wojenna jest od tego, by takie niebezpieczeństwa naturalizować - powiedział Jacek Kwiatkowski z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

- Mam nadzieję, że to są dwie ostatnie pozostałości min dennych, które tutaj zalegały przez 70 lat - stwierdził Andrzej Królikowski z Urzędu Morskiego w Gdyni.

Zobacz także: Chilijski wulkan Calbuco wybudził się po kilkudziesięciu latach. Erupcja popiołów sięgnęła 19 kilometrów wzwyż (wideo)TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.