Facebook Google+ Twitter

Gdynia. Święto miłośników szant już za trzy tygodnie

Za trzy tygodnie, uroczystością na pokładzie Daru Pomorza, rozpocznie się kolejny Zlot Żaglowców, otwierający regaty The Tall Ships' Races 2009. Kilkudniową imprezę, prócz koncertów gwiazd muzyki popularnej, uświetnią występy lubianych w Polsce artystów sceny szantowej.

 / Fot. Organizatorzy Zlotu Żaglowców, UM GdyniaJuż 2 lipca na scenie ustawionej na plaży miejskiej, obok tawerny Contrast Cafe, zobaczymy "Starą Wiarę" - legendy polskiej sceny szantowej, które przeniosą nas na szerokie wody mórz i oceanów. Od godz. 18 usłyszymy więc m.in. Mechaników Shanty, Cztery Refy i EKT Gdynia. Zaraz po koncercie, pod światłym przewodnictwem Krzysztofa Jurkiewicza - wokalisty Formacji, rozpocznie się w Contrast Cafe całonocne afterparty.

Dzień drugi, za sprawą zespołów lubiących mocne uderzenie, upłynie pod hasłem "Prawdziwy sztorm". W pierwszej części koncertu (od godz. 19) usłyszymy Brasy i OKAW Sztorm (kto zgadnie skąd skrót OKAW?), w drugiej zaś (od godz. 24) - warszawską kapelę Strefa Mocnych Wiatrów.

4 lipca pod szantową sceną powinni zjawić się wielbiciele śpiewu a cappella. Już w pierwszej części koncertu "Niech zabrzmi pieśń" wystąpią: Ryczące Dwudziestki i rzeszowska formacja Klang. Po północy na scenie zjawią się żywiołowi panowie z Banana Boat.

Zlot zakończy koncert "Siła Trójmiasta". Lokalni patrioci usłyszą na szantowej scenie zespoły: Fucus, Formacja, Shantymentalni, Smugglers, Trzy Majtki, oraz Grzegorza Tyszkiewicza z zespołem.

Podczas Zlotu nie zabraknie szantowych rozrywek dla najmłodszych. W sobotę i niedzielę w godzinach 13-15 z dziećmi spotkają się zespoły: Klang i Ryczące Dwudziestki, które zaśpiewają marynarskie piosenki dla najmłodszych, poprowadzą konkursy i zabawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.