Facebook Google+ Twitter

Gdynia. Znamy zwycięzców The Culture 2011 Tall Ships Regatta

Rosyjski Mir i polski Dar Młodzieży łowcami nagród The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Fryderyk Chopin (Polska) kończy regaty z Turku do Gdyni na trzecim miejscu.

Dar Młodzieży / Fot. Fot. Anna DryjaSobota dostarczyła uczestnikom zlotu żaglowców i obserwatorom wielu wrażeń. To właśnie dziś wręczono nagrody i wyróżnienia załogom biorącym udział w The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Galę wręczenia nagród poprzedziła parada załóg. Tuż po godzinie 17 uczestnicy zlotu przy wtórze Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej z Gdyni przemaszerowali ulicami miast, wiwatując i pozdrawiając publiczność. Pomysłów na prezentację nie brakowało.

Potwór Morski nietypowa maskotka Holendrów / Fot. Fot. Anna DryjaZałoga Gullen Luew (Holandia) paradowała w towarzystwie żywej maskotki statku-lwa (Gullen Luew-pol. Złoty Lew), a ekipie ze statku Thalassa(Holandia) towarzyszył żywy Morski Potwór, chętnie pozujący
do zdjęć.

Załoga z Finlandii / Fot. Fot. Anna DryjaFinowie z Villa Mare założyli długie tuniki i kolorowe peruki, a załoga Daru Młodzieży zaprezentowała się zarówno na galowo- mundury Akademii Morskiej jak i również nieformalnie i zabawnie- stroje robocze, kapoki, pirackie kapelusze. Niemcy z Joahima Smidta próbowali pokonać trasę truchtem, a żeglarze z dwumasztowca De Gallant z Amsterdamu przejechali całą trasę rowerem na czterech kołach,z trudem dorównując szybkiemu tempu parady, ale za to rozbawiając publiczność.

Sedov, Kruzensztern i Mir z Rosji potraktowały paradę bardzo poważnie. Załogi tych statków zaprezentowały się w galowych marynarskich strojach, pozdrawiając obserwatorów lekkim uśmiechem czy ukłonem czapkami.
Gdy barwny korowód dotarł na plażę Gdynia Śródmieście, rozpoczęła się gala rozdania nagród. Najwięcej trofeów zdobyły bliźniacze żaglowce: rodzimy Dar Młodzieży i rosyjski Mir.

Dar Młodzieży odbiera Nagrodę Przyjaźni / Fot. Fot. Anna DryjaŻaglowiec Akademii Morskiej w Gdyni zajął pierwsze miejsce w klasie A w drugim etapie regat z Turku do Gdyni. Otrzymał również nagrodę za dopłynięcie do mety w czasie 2 dni 2 godziny 11 minut i 9 sekund. Został także zwycięzcą rozgrywającego się równolegle do regat wyścigu o Złoty Samowar z bliźniaczym Mirem. Ponadto polska załoga otrzymała Nagrodę Przyjaźni.
To prestiżowe wyróżnienie dla załogi, która według wszystkich uczestników została uznana za ekipę propagującą ideę międzynarodowej przyjaźni i zrozumienia dla innych.
-Jest to unikalna,ale zarazem najważniejsza nagroda całych tegorocznych regat regat - podkreślali organizatorzy:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przyjemnie poczytać. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.