Facebook Google+ Twitter

Gdynianie wybrali w niedzielę dzielnicowych radnych

Po krótkiej, lecz intensywnej kampanii wyborczej w niedzielę odbyły się w Gdyni wybory do rad dzielnic. Niestety, frekwencja wyniosła jedynie ok. 7 proc.

W niedzielę słońce po raz pierwszy od dawna zaświeciło nad Gdynią piękne słońce. Tłumy pojawiły się na bulwarze nadmorskim i Skwerze Kościuszki. Ten dzień był szczęśliwy dla ponad 330 kandydatów do rad dzielnic. Zostali wyznaczeni przez mieszkańców, do reprezentowania interesów poszczególnych osiedli i dzielnic.

Jak podaje serwis internetowy www.gdynia.pl do urn poszło blisko 14,5 tys. Gdynian, co stanowi dokładnie 7,21% uprawnionych do głosowania. Najwyższą frekwencje odnotowano w dzielnicy Babie Doły- 13,4%, zaś najmniej aktywni okazali się mieszkańcy Karwin, gdzie swój głos oddało niespełna 3% osób.

Mimo że rady dzielnic to najmniejsza jednostka samorządu terytorialnego i frekwencja była niewielka, dla interesujących się sprawami dzielnicy były one ważne. W lokalach zjawiało się wielu młodych gdynian zniesmaczonych politykami oglądanymi w telewizji.

- Chcę mieć choć w części wpływ na to, kto decyduje o losach mojego najbliższego otoczenia. Wolę tę "małą" politykę, bo jest najbliższa ludziom - powiedziała jedna z głosujących 21-letnia studentka Marta Wielgosz.

Większość kandydujących to ludzie znani w środowisku lokalnym. Wyborcy mieli z reguły upatrzoną osobę, na którą oddadzą głos. Mieszkaniec dzielnicy, po okazaniu się dokumentem ze zdjęciem, otrzymywał kartę z kandydatami. Na niej stawiał krzyżyk przy jednym nazwisku. O godz. 20, kiedy zamknięto lokale, rozpoczęło się liczenie głosów i, krótko potem, zostały podane do publicznej wiadomości.

Rady muszą jeszcze zostać zatwierdzone.

- Czeka nas wybór przewodniczącego i zabieramy się do pracy - opowiada Daniel Kur, jeden ze świeżo upieczonych radnych dzielnicy Witomino Leśniczówka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

podobno najbardziej sloneczne miasto w Polsce,hehe, podobno:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za lokalność :)
Ależ tego słońca w Gdyni (patrz: pierwsze zdanie) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.