Facebook Google+ Twitter

Gdyńscy stoczniowcy spotkają się z Gradem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-08 14:04

Przedstawiciele związków zawodowych z gdyńskiej stoczni zapoznają się dziś w Warszawie z programem restrukturyzacji firmy przygotowanym przez potencjalnego inwestora - spółkę ISD Polska.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 16. Dwie godziny później planowane są również rozmowy z ministrem skarbu państwa Aleksandrem Gradem.

Szefowie gdyńskich związków zawodowych podkreślają, że to będzie pierwsza okazja, by dokładnie zapoznać się z planami potencjalnego inwestora.

Przewodniczący stoczniowej Solidarności Dariusz Adamski nie ukrywa, że najbardziej interesują go kwestie pracownicze: jak ma przebiegać restrukturyzacja i czy przewidywane są zwolnienia. - Mam nadzieję że uda się podpisać umowę społeczną dotyczącą tych kwestii, mamy sygnały od inwestora, że jest on skłonny zawrzeć takie porozumienie - mówi Adamski.

Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej w Stoczni Gdynia Jan Gumiński również oczekuje szczegółów umowy między ISD Polska a Skarbem Państwa. Liczy również, że skoro do porozumienia doszło, Komisja Europejska będzie przychylniej patrzeć na problem prywatyzacji i restrukturyzacji polskich stoczni.

W dzisiejszych spotkaniach nie wezmą udziału ani władze gdyńskiej stoczni, ani przedstawiciele załogi Stoczni Gdańsk, której właścicielem jest ISD Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.