Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23574 miejsce

Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna dla Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk

18 listopada, większością głosów Kapituły GND'2012, nagroda główna, w wysokości 50tys. zł, została przyznana Małgorzacie Sikorskiej-Miszczuk za sztukę "Popiełuszko. Czarna msza".

 / Fot. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w GdyniGdyńska Nagroda Dramaturgiczna została wyodrębniona z Nagrody Literackiej GDYNIA i jest przyznawana od 2007 roku. W skład Kapituły wchodzą wybitni dramatolodzy, teatrolodzy i ludzie sztuki. GND stanowi rozwinięcie idei Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, który jest organizowany przez Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza. W tym roku na konkurs zgłoszono 163 sztuki.

Finaliści:
 / Fot. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w GdyniSzymon Bogacz - "Zakład Doświadczalny Solidarność"
Magda Fertacz - "Śmierć Kalibana"
Jolanta Janiczak - "Joanna Szalona: Królowa"
Ewa Madeyska - "Zgaga"
Małgorzata Sikorska-Miszczuk - "Popiełuszko. Czarna msza"

Skład Kapituły:
Maja Kleczewska,
Jacek Kopciński (przewodniczący Kapituły),
Grzegorz Niziołek,
Jacek Sieradzki,
Jerzy Stuhr.

Więcej szczegółów na stronie Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

 / Fot. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w GdyniUzasadnienie wyboru podane przez Kapitułę 5. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej:
"Kapituła docenia wagę indywidualnego podejścia Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk do tak trudnego tematu, jakim w najnowszej historii Polski pozostaje działalność i śmierć księdza Jerzego Popiełuszki. Wyrażone w sztuce wezwanie jednej z postaci: "niech pan stworzy choćby odrobinę przestrzeni w sobie na przyjęcie moich odpowiedzi" Kapituła uznała za najważniejszy i godny podkreślenia cel dramatopisarki, który został przez nią osiągnięty. Kapituła pragnie jednocześnie podkreślić wartość wszystkich dramatów, które znalazły się w ścisłym finale konkursu, i wyrazić nadzieję na ich realizację na wielu polskich scenach".

Na pierwszym planie Kapituła GND, od lewej: Jerzy Stuhr, Grzegorz Niziołek, Jacek Sieradzki, Jacek Kopciński / Fot. http://www.festiwalraport.pl/ / Fot. http://www.festiwalraport.pl/Małgorzata Sikorska-Miszczuk w prawdziwie męskim uścisku Jacka Sieradzkiego / Fot. http://www.festiwalraport.pl/Pamiątkowe zdjęcie Kapituły i finalistów. Od lewej: Szymon Bogacz, Magda Fertacz, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Jerzy Stuhr, Ewa Madeyska, Grzegorz Niziołek, Jolanta Janiczak, Jacek Sieradzki, Jacek Kopciński / Fot. http://www.festiwalraport.pl/ / Fot. http://www.festiwalraport.pl/

Zdjęcia ze spektaklu "Popiełuszko" w reżyserii Pawła Łysaka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.