Facebook Google+ Twitter

Gdyński Chłodniczak i Elektronik prowadzi nabór na rok 2010/2011

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-25 17:07

Gdyńskie Technikum Chłodnicze i Elektroniczne prowadzi nabór do klas na profile: informatyk, elektronik, elektryk, mechatronik - nowy, rzadko jeszcze spotykany kierunek!

Szkoła od "tyłu". / Fot. Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w GdyniZespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni to jedna z lepszych Gdyńskich szkół technicznych. Szkoła uczy od 1 września 1950, kiedy to Ministerstwo Przemysłu Spożywczego otworzyło w Gdańsku pierwszą szkołę chłodniczą w Polsce - Technikum Chłodnicze i Zasadniczą Szkołę Chłodniczą. Już w następnym roku szkolnym szkoła przeniosła się do Gdyni.

Od 1963 roku mieści się w budynku przy ulicy Sambora 48.Blisko 50 lat szkoła kształci techników mechaników o specjalności urządzenia chłodnicze, przez kilka lat szkołę opuszczali również absolwenci o specjalności technologicznej.

W ostatnich latach rozwinęły się nowe kierunki. W chwili obecnej w skład Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych (nazwa od 01.09.2002 roku) wchodzą: Technikum Chłodnicze im. prof. M.T. Hubera, Technikum Elektroniczne nr 1 i VI Liceum Profilowane. Od września 1998 roku istnieje Szkoła Policealna kształcąca techników informatyków i techników BHP w systemie dziennym i zaocznym. Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych pracowniach, gabinetach, warsztatach szkolnych.

Szkoła ta jest godna uwagi przede wszystkim dla mężczyzn, ale i kobiet kończących gimnazjum i zastanawiających się, gdzie dalej skierować swoją edukację.

Jest to instytucja publiczna, tak więc nauka w tej szkole nic nie kosztuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.