Facebook Google+ Twitter

Gdyński Zlot Żaglowców już bije rekordy

Za parę miesięcy, w dniach 2-5 lipca, do Gdyni zawitają największe żaglowce szkoleniowe na świecie. Prace organizacyjne trwają już od dłuższego czasu i wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Zlot, będzie jednym z największych w historii.

Oficjalne logo Zlotu Żaglowców w Gdyni w 2009 roku / Fot. Sail Training InternationalRozpoczęły się zgłoszenia jednostek, które zacumują przy Skwerze Kościuszki przed rozpoczęciem kolejnej edycji The Tall Ships' Races. Tylko do 4 lutego zgłosiło się 19 jednostek klasy A (największe, o długości przekraczającej 40 metrów), co już stanowi rekord jeżeli chodzi o polskie Zloty. Do tej pory ogółem zgłosiło się 95 jednostek wszystkich klas (A-D) i wszystko wskazuje na to, że będzie ich znacznie więcej, gdyż lista zamknięta zostanie dopiero 1 maja.

Wśród zarejestrowanych żaglowców znalazły się m.in. rosyjskie Mir i Sedov, brytyjski Lord Nelson, norweski Christian Radich i niemiecki Alexander von Humboldt. Wśród polskich jednostek nie zabrakło Daru Młodzieży, Fryderyka Chopina i Pogorii.

Pełną listę skrzydlatych zawodników, wraz ze szczegółowymi opisami można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej (z listy wyścigów należy wybrać The Tall Ships' Races 2009 Baltic i wcisnąć "Submit").

Rejs to okazja do nawiązania nowych przyjaźni i przejścia prawdziwej szkoły życia. / Fot. Anna KorzonKażdy może wziąć czynny udział w przygodzie, jaką jest The Tall Ships' Races, bowiem nadal poszukiwani są zarówno załoganci, jak i oficerowie łącznikowi.

"Taka okazja nie zdarza się często. Głupio byłoby nie skorzystać z szansy na wspaniały rejs w tak wyśmienitym, międzynarodowym towarzystwie" - mówi Adam, który specjalnie zaplanował sobie urlop na ten cel. - "Dla tej atmosfery, przeżyć i ludzi, warto oderwać się na chwilę od codzienności."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A ja się w Łodzi urodziłem. I nawet rok tam mieszkałem. A na Pomorzu się zakorzeniłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łodzianką jestem, ale serce w Gdyni zostało. Mieszkałam tam przez rok. Kto wie - może coś napiszę.

P.S.: Konsekwencja to moje drugie imię. :P (przynajmniej od jakiegoś czasu)

Komentarz został ukrytyrozwiń

PLUS. Za konsekwentne relacjonowanie zdarzeń w związku z TTSR. Poza tym - Łodzianko - o Nowej Gdyni słów parę bym poprosił. Tak na 10 lutego, na urodziny "starej" Gdyni.
Przy okazji autolans (dziś piątek): link i promocja akcji "Dziennika Bałtyckiego": link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.