Facebook Google+ Twitter

Gdyńskie obchody siódmej rocznicy ataku na WTC

Trzy dni pozostały do rocznicy zamachów terrorystycznych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Prezydent Gdyni zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości poświęconej tamtym wydarzeniom.

Widok na Statuę Wolności i wieże WTC tuż po zamachu / Fot. National Park Service11 września 2001 roku miał miejsce największy w historii atak terrorystyczny. O 8.46 i 9.03 dwa samoloty pasażerskie uderzyły w wieże nowojorskiego World Trade Center. Obie budowle zawaliły się grzebiąc blisko 3 tys. osób.

Siedem lat minęło od tamtych wydarzeń, a cały świat nadal łączy się w tym dniu z obywatelami Stanów Zjednoczonych.

11 września br. o godzinie 12, mieszkańcy Gdyni spotkają się przy pamiątkowej tablicy, wmurowanej obok centrum Gemini, znajdującego się na terenie gdyńskiego WTC.

"Swą obecnością oddamy hołd zarówno ofiarom tamtych zamachów, jak i wszystkich innych, których sprawcami byli i są niemal co dzień na świecie - fanatyczni terroryści. Zaprotestujemy przeciw bezrozumnej nienawiści, nietolerancji, agresji i przemocy. I damy świadectwo, że pamiętamy i nie zapomnimy!" - pisze prezydent miasta - Wojciech Szczurek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pytasz co mamy do tamtej tragedii, czy też skąd w Gdyni WTC? Jeśli o pierwsze, to jest to po prostu kwestia naszych sumień i zwykłego, ludzkiego współczucia. Jeśli o drugie, to w 1991 roku, w ramach współpracy Gdyni z Brooklynem, powstało gdyńskie WTC, które do dziś jest jednym z członków World Trade Center Association. Umożliwia to m.in. wymianę informacji handlowych, itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.09.2008 14:18

Hołd , holdem , ale co my mamy do WTC?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.