Facebook Google+ Twitter

Gdzie będą strefy kibica na Euro 2012?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-06-27 09:46

Na Polu Mokotowskim, podzamczu i Agrykoli ratusz chce zlokalizować strefy kibiców na Euro 2012. Po wizycie na tegorocznych rozgrywkach w Austrii włodarze miasta przyznają jednak, że nie wszystkie z wymienionych miejsc odpowiednie dobre dla fanów piłki nożnej.

 / Fot. Bartek Kosiński/POLSKAWczoraj w urzędzie wojewódzkim debatowano o organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej. Odpowiadający za Euro 2012 dzielili się swoimi spostrzeżeniami z obserwacji trwających jeszcze mistrzostw Europy w Austrii.

- Podczas tej imprezy w samym Wiedniu w strefie fanów przebywało ok. 70 tys. ludzi. Tam całe centrum miasta jest strefą przeznaczoną dla kibiców - mówi Wiesław Wilczyński, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji miejskiego ratusza.

Dotychczasowe plany ratusza przewidywały, że strefy fanów na Euro 2012 będą na Polu Mokotowskim, podzamczu i Agrykoli. - Nad tymi lokalizacjami trzeba się będzie jeszcze raz zastanowić. Część z nich nie spełnia pewnych wymagań - dodaje.

Chodzi głównie o podzamcze i Agrykolę. - Wydaje się, że te tereny są zbyt małe, chociaż podzamcze ma tę zaletę, że jest blisko Stadionu Narodowego - wyjaśnia Wilczyński.

W strefie fanów musi być miejsce na ok. 10 wielkich ekranów. Poza tym kibice muszą tam mieć możliwość wypoczynku, jedzenia czy skorzystania z toalety. Strefa powinna być świetnie skomunikowana z tzw. sypialniami dla fanów, czyli specjalnie przygotowanymi polami namiotowymi i hotelami, w których będą zgrupowani kibice.

- W Wiedniu działał szpital polowy dla kibiców. Zbudowany był z lekkich aluminiowych konstrukcji łatwych do montażu i demontażu - relacjonuje dyrektor.

Gdzie więc powstanie w stolicy strefa fanów na Euro 2012? Najpewniej nie w centrum miasta, bo przez miesiąc mieszkańcy i pracujący tam ludzie byliby narażeni na hałas i gigantyczne korki.

- Tego jeszcze nie wiemy. Musimy rozważyć wszelkie za i przeciw. Także i to, że mieszkańcy stolicy muszą podczas Euro normalnie funkcjonować - zapewnia Wilczyński. Dodaje, że Pole Mokotowskie wydaje się najlepszą lokalizacją spośród tych propozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Strefy kibica to poważna sprawa...jeszcze jak przyjadą Anglicy... z Niemcami, Turkami i Nami to może być gorąco...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.