Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8873 miejsce

Gdzie bezdomny może szukać pomocy zimą

Ujemne temperatury, brak schronienia, ciepłego posiłku... Tak wygląda zima bezdomnego. Noclegownie i ogrzewalnie czasami są dla nas jedyną formą schronienia. Gdzie ich szukać? Do kogo zwrócić się o pomoc?

Zima kocha ludzi najbardziej na świecie? Bezdomni wam mówią: "nie wierzcie". Jak co roku zima to najtrudniejszy okres dla ludzi bezdomnych. Ciężej coś zarobić na ulicy, poza tym jest zimno, szaro, smutno.

Każdy bezdomny w Polsce może w trudnej sytuacji zgłosić sie do pracownika-funkcjonariusza publicznego, a ten udzieli mu w najgorszym wypadku informacji, gdzie może otrzymać pomoc.
Okres ochronny zaczyna się od końca października i trwa aż do końca lutego. W tym czasie, nawet na ulicy są wydawane posiłki jak również jest nasilona praca funkcjonariuszy państwowych na proponowanie ogrzewalni, noclegowni.

Wielu jednak nie decyduje się na mieszkanie w noclegowni. Woli wolność, nawet gdyby miał przypłacić ją śmiercią. Woli wolność niż ograniczenia, mówienie, o której ma wstawać czy o której ma iść spać. Do tego dochodzi obowiązujący tam wymóg abstynencji. Dla niektórych nie jest on do przeskoczenia gdyż są alkoholikami.

Część bezdomnych radzi sobie w tym okresie inaczej: łączymy sie w grupy wspólnie wynajmując mieszkania, by przetrwać najtrudniejszy czas. Niektórzy zajmują na zimę pustostany, lecz brak organizacji powoduje, iż takie budynki zajmowane są przeważnie przez studentów chcących zaoszczędzić na akademiku.

Zimą ludzie są przyjaźniej nastawieni do bezdomnych i łatwiej przychodzi im udzielanie nam pomocy. Wszystko, czego w czasie zimy można życzyć bezdomnym to rychłego doczekania wiosny. Niestety wielu z tych ludzi jej nie doczeka.

Z poważaniem
Bezdomny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+ za poruszenie bardzo ważnego i - jak sądzę - zapomnianego tematu. Oby tak dalej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow no widzisz jakaś odmienność człowieku....ale pamiętaj jedna noc dwa tygodnie to nie to samo co całe lata w takiej sytuacji po za tym to wiedząc, iż jutro będziesz mógł skorzystać z prysznica czy wyspać się czystej pościeli powoduje, że twa psychika jest bardziej wytrzymała wiedząc , to przecież jeden dzień noc....bezdomni często w początkowej fazie bezdomności radzą sobie świetnie gdyż myślą, iż uda im się z niego wyjść( wiem co mówię bo już jestem drugi raz bezdomny) po czasie człowiek popada w chroniczna fazę z której nie potrafią go już wyrwać najlepsi specjaliści.
Na koniec dodam iż ekstremalne życie jak widać po twoim komentarzu jest dzisiaj w cenie w znudzonym konformistycznym świecie gdzie człowiek może zdobyć wszystko lub prawie wszystko..
Z Poważaniem Bezdomny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnio jak byłem w Wawie to spędzałem noc pod mostem Siekierkowskim (survival w miejskiej dżungli) było ekstremalnie ale fajnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.