Facebook Google+ Twitter

Gdzie ci kibice, wspaniali tacy? Orły, sokoły , bażanty...

Ilu kibiców będzie w czerwcu w Polsce w związku z turniejem Euro 2012? Przez długi czas wydawało się, że może to być nawet milion osób. W dniu turnieju takie oczekiwania trzeba znacząco zrewidować .

Nie ulega wątpliwości, że liczba zagranicznych fanów będzie zdecydowanie niższa. W scenariuszu podstawowym liczba przyjezdnych kibiców z zagranicy wynosiła 820,8 tys., z czego 453,5 tys. miało zostać w Polsce dłużej niż jeden dzień. Jak zaznaczono w informacji dostępnej na stronie policji, liczba ta stanowi 35,7 proc. rocznej liczby turystów, jacy w 2008 roku przyjechali do czterech miast, które będą gospodarzami Euro 2012.

- Informacje, jakie uzyskaliśmy wskazują m.in. to, że trzeba zrewidować oczekiwania co do liczby kibiców z poszczególnych krajów, którzy przyjadą do Polski na Euro 2012. Nasi goście, którzy są autorytetami w swoich środowiskach kibicowskich, szacują, że z Rosji i Czech możemy spodziewać się od dziesięciu do kilkunastu tysięcy gości, a z Grecji połowę tej liczby - wyjawia Dariusz Łapiński z Komendy Głównej Policji, który w spółce PL 2012 odpowiada za projekty z kibicami.
Oznacza to, że liczba kibiców drużyn, które będą rywalizować z Polską w rozgrywkach grupowych, może wynieść zaledwie około 25 tysięcy.
Kibice mieli "podbudować" nasze bary, restauracje i puby, mieli chodzić do galerii handlowych i robić zakupy drogich markowych towarów. Mieli zostawić dużo kasy!
Tymczasem, kibice drużyny rosyjskiej zapowiedzieli na 12 czerwca 2012 przemarsz sportowy ( absolutnie nie polityczny, a już tym bardziej nie handlowy) ulicami Warszawy.
Jak to odebrać? Jako manifestację siły przed ważnym meczem? Jako prowokację?
Już po losowaniu turnieju finałowego Euro 2012 "Moskowskije Nowosti" napisały, że "umieszczając reprezentacje Polski i Rosji w jednej grupie, UEFA otrzymała mecz o najwyższym stopniu wybuchowości". "Stosunki między polskimi i rosyjskimi kibicami są bardzo napięte. Spotkanie drużyn narodowych 12 czerwca na arenie w Warszawie może zakończyć się wielkimi burdami" - ostrzega rosyjski dziennik.
Coraz częściej cieszę się, że mieszkam w odpowiednio bezpiecznej odległości od centrum.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kibice-z-rosji-chca-marszu-na-ulicach-warszawy,1,5154075,wiadomosc.html
i

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja nie będę oglądać wcale. Od nadmiaru mi się ulewa. Bleee...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.