Facebook Google+ Twitter

Gdzie i jak szukać informacji dotyczących przemocy w rodzinie

Gdzie możemy się zgłosić by otrzymać pomoc?

 / Fot. Tomasz Pietrzak022 668 70 00
Poradnia telefoniczna działa w dni powszednie w godzinach 14.00-22.00. Dyżur prawny w ramach poradni odbywa się w poniedziałki i piątki w godzinach 18.00-22.00.
Porady mailowe: poradnia@niebieskalinia.pl

0 801 12 00 00
Ogólnopolska „Niebieska Linia” Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dni powszednie w godzinach 10.00-22.00, w niedziele i święta 8.00-16.00.

0 801 140 068
Pomarańczowa Linia - ogólnopolska linia telefoniczna dla rodziców dzieci pijących alkohol i zażywających inne środki psychoaktywne (narkotyki, leki, itp.). Pomarańczowa Linia to program przede wszystkim dla rodziców, którzy mają kłopoty wychowawcze z dziećmi pijącymi alkohol i zażywającymi narkotyki. Głównym celem programu jest wstępna konsultacja telefoniczna oraz pomoc w dotarciu do specjalistycznych placówek zajmujących się tego rodzaju problematyką.

Strona internetowa Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
Znajdziemy tam aktualne informacje odnośnie: wykazu placówek, które realizują programy korekcyjno-edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie, wykaz specjalistycznych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie udzielających profesjonalnej, bezpłatnej
pomocy psychologicznej, medycznej, prawnej, socjalnej oraz całodobowego schronienia dla ofiar przemocy w rodzinie.

Forum Dyskusyjne Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia forum.niebieskalinia.pl
Forum przeznaczone jest głównie dla osób doświadczających przemocy, poszukujących wsparcia oraz osób, które chcą wsparcia udzielić. Jak wiadomo, internet jest coraz częściej wykorzystywanym narzędziem służącym do komunikacji, poszukiwania informacji. Dlatego założeniem forum jest wyjście naprzeciw potrzebom osób pokrzywdzonych w związku z przemocą w rodzinie. Często łatwiej jest opisać swój problem, niż o tym mówić. Ponadto wiele osób krzywdzonych żyje w przekonaniu, iż przemoc domowa nie powinna wychodzić poza "cztery ściany" - lecz tak nie musi być!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.