Facebook Google+ Twitter

Gdzie jest bin Laden

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-04 20:17

Osama bin Laden, główny organizator zamachu na World Trade Center był niegdyś najbardziej poszukiwaną osobą na świecie. Gdzie teraz jest bin Laden i czy możliwe jest jego pochwycenie?

 / Fot. INTELCENTER / HANDOUTOsama bin Laden znów stał się popularny, szczególnie w mediach amerykańskich. Wszystko z powodu ostatnich sukcesów armii USA. Najpierw schwytano jednego z najwyższych duchowych przywódców Talibów, następnie zabito dwóch wysokich dowódców wojsk Talibów. Dziennikarze wyrażają nadzieję, że być może wkrótce uda się schwytać samego "Asa" w talii Al-Kaidy, Osamę bin Ladena.

Stephen Tanner, autor książki o historii militarnej Afganistanu, ma zgoła odmienne zdanie w tej kwestii. Uważa on, że w najbliższym czasie złapanie Osamy bin Ladena jest niemożliwe. - Nie sądzę, byśmy byli choć trochę bliżej niż kilka lat temu - mówi Tanner. Jednocześnie twierdzi, że informacje na temat miejsca, w którym znajduje się bin Laden, ma wywiad pakistański. - Pakistan chce użyć bin Ladena jako karty przetargowej w rozmowach z USA -tłumaczy Tanner. - Dzięki tym informacjom rząd pakistański może być spokojny, że Stany Zjednoczone będą wspierać Pakistan, także finansowo.

Natomiast autor biografii Osamy bin Ladena, Thomas Mockatis uważa, że bin Ladena nie uda się złapać żywego. - Jego ochroniarze mają za zadanie zabić swojego pracodawcę w przypadku groźby jego schwytania -tłumaczy Mockatis.

Mockatis dodaje także, że zabicie bin Ladena byłoby najgorszym z możliwych rozwiązań. Dla wielu Muzułmanów bin Laden już jest bohaterem. - Jeśli Osama bin Laden zginie, możliwe są dwa scenariusze -mówi Mockatis. - Pierwszy jest taki, że nikt w to nie uwierzy. Drugi natomiast zakłada zemstę Al-Kaidy i falę krwawych zamachów na całym świecie.

Więcej na: http://afghanistan.blogs.cnn.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jac
  • Jac
  • 11.05.2011 15:44

A co powiedzieć na to, ze bin Laden od wielu lat nie żyje?
Fox News pisało o tym: http://www.foxnews.com/story/0,2933,41576,00.html

I te stwierdzenia, ze to on zorganizował. Nie ma na to dowodów. Takie gadanie to czysta propaganda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.03.2010 21:15

Troszę przesadzone są te amerykańskie opowieści o bin Ladenie. Jego schwytanie owszem byłoby świetną pożywką propagandową ale nie rozwiązałoby problemu - a kto wie, może jeszcze go zaostrzyło. Największą bronią Al - Kaidy jest to, że z organizacji przerodziła się w swoisty ruch, sposób myślenia i funkcjonowania - zabicie jednego z przywódców nic nie zmienia bo na jego miejsce jest kilku innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.