Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7044 miejsce

Gdzie jest Emil Petrov?

Sprawa numer 09-1483. Zaginiony: obywatel Finlandii Emil Petrov. Wzrost 190 cm, oczy brązowe. Ostatnie potwierdzone miejsce pobytu: ukraińsko-polskie przejście graniczne w Hrebennem. Wiek: dwadzieścia lat, o ile jeszcze żyje.

Ojciec zaginionego David Petrov przykleja plakat ze zdjęciem syna na witrynie sklepu w Galerii Krakowskiej / Fot. Filip JurzykDla Ciebie to jeden z tysięcy zaginionych każdego roku ludzi. Dla zrozpaczonej rodziny, to brat i syn którego od kilku miesięcy nieprzerwanie szukają. Nie jest łatwo - przed otwarciem granic strefy Schengen, zaginiony był jak ziarno wrzucone do piaskownicy. Odkąd nikt nie kontroluje ruchu granicznego na obszarze blisko czterech milionów kilometrów kwadratowych, poszukiwania przypominają przeczesywanie całej plaży pełnej piasku.

Momenty ostatnie


Tego dnia Emil był w konflikcie z rodziną. W ciepły letni wieczór 15 lipca 2009 roku, gdy jego siostra Emma, brat Ilja i ojciec David wyszli na imprezę, 19-latek podjął spontaniczną decyzję o wyruszeniu w podróż po Europie. W kieszeni miał dwa euro, nóż do krojenia chleba i paszport. Do plecaka spakował dwa śpiwory, karimatę, szczoteczkę do zębów, notatnik, długopis i trochę ubrań. Zostawił list, w którym napisał, że jest zmęczony dominacją swojego ojca i tym, że wobec różnicy zdań jego rodzeństwo zawsze stawało po stronie Davida. Obiecał wrócić na jesieni. Nie wrócił.

David i Emma szukają jednego z krakowskich squatów, gdzie może przebywać Emil Petrov / Fot. Filip JurzykZanim Emil wyruszył w samotną tułaczkę, spędzał wakacje w lesie pod Sztokholmem. Choć dzieciństwo przeżył w domu matki w małym fińskim miasteczku Tammisaari, on i jego rodzeństwo zrezygnowali z wygodnego i uporządkowanego życia. Przenieśli się do szałasu, który zbudowali razem ze swoim ekscentrycznym ojcem Davidem. Zerwali z większością osiągnięć cywilizacji, aby wieść życie w zgodzie z naturą oraz... największymi wysypiskami śmieci w Sztokholmie, które znajdowały się na tyłach wielkich sklepów z żywnością. Mieszkali bez prądu, bieżącej wody, centralnego ogrzewania, nie wspominając nawet o łóżku czy ekspresie do kawy.

Minął kolejny dzień poszukiwań zaginionego, wciąż bez rezultatu / Fot. Filip JurzykO podróży Emila wiemy bardzo niewiele, ponieważ Fin nie miał telefonu komórkowego, a z rodziną kontaktował się przez internet sporadycznie. Jeździł autostopem, spał w krzakach, jaskiniach lub opuszczonych budynkach. Jadł to, co znalazł na ulicy i w lesie, lub otrzymał od ludzi w zamian za pracę. Na pewno odwiedził Niemcy, Włochy, Grecję i Ukrainę. Ostatni raz Emila widziano, kiedy wsiadał w pociąg z Odessy do Lwowa. Podczas poszukiwań Interpol potwierdził, że pierwszego października o godzinie 1:30 w nocy Emil Petrov przekroczył ukraińsko-polską granicę w Hrebennem. Ślad urywa się w stolicy Polski, skąd tego samego dnia wysłał email do swojej siostry Emmy: "Teraz jestem w Warszawie, mam nadzieję że zdążę wrócić do was przed ósmym października. Bóg dał mi kilka trudnych lekcji, ale wszystko jest w porządku. Mój świat przewrócił się do góry nogami. Opowiem wszystko gdy się spotkamy. Tęsknię i ściskam!" Po tej wiadomości słuch po nim zaginął. Kilka miesięcy później, Emma, Ilja i David wyruszyli śladami zaginionego Emila.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

również 5 - bardzo ważne by jak najwięcej ludzi wiedziało..

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 stawiam za artykuł i chęć pomocy. Plakat Emila, mam wśród swoich osób zaginionych. Plakaty są dostępne dla ludzi, korzystających z internetu na całym świecie. Jeżeli ktoś skojarzy Emila, to na pewno powiadomi ITAKĘ albo policję. W swoich materiałach już pisałem że ludzie często się znajdują, a czasami nawet nie wiedzą że są poszukiwani. NADZIEJA UMIERA OSTATNIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.