Facebook Google+ Twitter

Gdzie jest rząd?

Strajk goni strajk, a tymczasem zamiast zdecydowanych, konkretnych reakcji, jesteśmy widzami niepotrzebnego i infantylnego spektaklu między Pałacem Prezydenckim a rządem.

Tym razem będzie serio, bo rzeczy niewesołe i jak najbardziej prawdziwe na naszych oczach się dzieją. Strajk Rada Ministrów. / Fot. www.premier.gov.plcelników jest powodem kuriozalnej, całkowicie niewyobrażalnej sytuacji - wschodnia granica całkowicie sparaliżowana. Niezliczona liczba kierowców tirów stoi i czeka na zbawienie. Odnotowano dwa przypadki śmiertelne.Trwają w oczekiwaniu w tragicznych warunkach. Nie wspominając o fakcie, że cała masa różnorakich firm ponosi ogromne straty finansowe, które aż strach szacować.

Na razie nie będzie zmasowanego ataku kierowców na stolicę. Protest zostaje zawieszony do dnia następnego. Ale cóż zmieni się do jutra? Od początku całego zamieszania rząd milczy. Nie ma nikogo. Zamiast konkretnych propozycji, zdecydowanych reakcji, mamy konferencje prasowe, na których jedni mundurowi prześcigają się z innymi, wykazując bilingi połączeń. Wydaje się, że całe idiotyczne zamieszanie, jakie wywołał Pałac Prezydencki, jest na rękę Donaldowi Tuskowi. Może się schować za - jakże ważną! - sprawą (nie)informowania prezydenta, beznadzieją BBN-u, samolotem, żałobą, Chorwacją i Bóg, wie czym jeszcze. Wszystko, byle uciec od najważniejszego, prawdziwie palącego problemu.

Dlaczego nie wdrożono do tej pory specjalnych procedur? Dlaczego premier i wszyscy ministrowie milczą? Dlaczego nikt nie jest przygotowany na działania w sytuacji kryzysowej? Sprawa stoi w miejscu, a rząd - po raz kolejny, podobnie jak przy kryzysie w służbie zdrowia - nie ma nic do powiedzenia. Ze szczerym smutkiem stwierdzam, że koalicja PO-PSL nie jest w najmniejszym stopniu przygotowana do rządzenia. Na co czeka Donald Tusk i jego ekipa? Na cud? O nie, panie premierze. W takich sytuacjach cuda się nie zdarzają.

"Przyjaciele" zza granicy się cieszą. Właśnie się obnażyliśmy i ujawniliśmy, że sprawność naszego państwa jest żadna. Nareszcie pokazano, jak ma wyglądać "druga Irlandia" według rządzących. I aby była jasność - nie wiem, czy poprzednia ekipa poradziłaby sobie lepiej. Wiem jednak, że obecny rząd nie ma pojęcia, jak rozwiązać problem, a to już jest prawdziwa katastrofa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

Ależ ja chcę do sądu! Proszę bardzo. Tylko, że wtedy obydwaj będziemy tak samo (nie)winni :) Ja nawet nie wiem, jak masz na nazwisko, po prostu przypisałem Ci przynależność do organizacji, do której nie należałeś - zrobiłem to samo, co Ty. I nie ma znaczenia co to za organizacja, bo służby bezpieczeństwa PRL chyba za organizacje zbrodnicze nie zostały uznane.
Nie będę przepraszał, bo Ty nie przeprosiłeś. I do tego dalej brniesz w kłamstwa, powołując się na informacje ze strony nie aktualizowanej od jakiegoś 1,5 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jak sprawdzasz w goglach to patrz uważnie, link do mnie to raczej
http://www.bip.uwoj.bydgoszcz.pl/pliki/BSC_9_010606_spelniajacy_wymogi.pdf
a nie
http://www.abcnet.com.pl/?q=node/2215
Trochę za młody jestem jak na tego pana z SB. Nie jestem siedemdziesięciopięcioletnim dziadkiem który szuka pracy.
Nie jednemu psu burek, ludzi z moim nazwiskiem jest w Polsce kilkudziesięciu, więc przeproś z łaski swojej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz, nie po raz pierwszy jesteś uprzejmy, ale teraz to już lekko przesadziłeś. Mamy sie spotkać w sądzie , czy co ?
Ale faktycznie , sprawdziłem w goglach, należysz do młodzieżówki PO. Nazywają sie Młodzi Demokraci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie, jak chcecie sobie ubliżać, to może jednak w innym miejscu.
Apeluję o spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że marucha to notoryczny kłamca i lubi przypisywać innym przynależność do różnych organizacji (nigdy do żadnej partii nie należałem, to jakiś absurd). No cóż, żadne kłamstwo nie zdziwi ze strony starego UB-eka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gajowymarucha cytuje analizy LiD-u! Koniec świata!
Ciamciaramcia już dostaje zadyszki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzesiek, przecież to ty o rowerach pisałeś , ze ktoś ukradł albo kupił.
Za SLD serdecznie przepraszam, jeśli do nich nie należysz. Może pomyliło mi się z jakąś ich przystawką. "Demokraci PL" , czy coś takiego, nie pamiętam jak się to nazywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

gajowy, jaki rower? Co Ty majaczysz? Rowera nie posiadam obecnie, bo się zepsuł i oddałem go wujkowi :> A z młodzieżówką SLD nigdy żadnego kontaktu nie miałem, a gdybym miał, to bym się tego nie wstydził, więc nie wiem do czego ma to Twoje ciągłe kłamanie prowadzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwiga, to nie moje przemyślenia , tylko cytat z ostatniego poufnego raportu dla szefów SLD, napisanego przez paru profesorów od lat związanych z postkomunistami. Jego fragmenty podało na swoich stronach internetowych Wprost. Oni czasem maja dobre poufne dojścia do komuchów i nic w tym dziwnego.Taka moja pułapka,nie dałem cudzysłowu celowo, przyznaję.
Mój wniosek z tego raportu - trzeba posługiwać się, w miarę możliwości, własnym przyrządem do myślenia - propaganda jest dla pogardzanego często przez establishment plebsu, ale siebie nie ma sensu okłamywać i politycy( nawet SLD, jak widać ) tego nie robią.Ciekawe, ze wiadomość o ujawnieniu i treści raportu nie wzbudziła zainteresowania mediów, również internetowych.

Pewnie sie nigdy nie dogadamy, o czym szczególnie przekonuje mnie n.p. Twój respekt dla kogoś takiego jak cyniczna i powierzchowna manipulatorka Paradowska.
Ja tam propaganda się nie karmię i mógłbym sporo i słusznie narzekać na poważne wady Kaczyńskich jako polityków. Nota bene nigdy nie głosowałem na PiS. Ale w obliczu dwuletniej, zmasowanej akcji propagandowej obliczonej na ośmieszenie, wdeptanie w ziemię, totalne zniszczenie Kaczyńskich, budzi się we mnie odruch solidarności nie pozwalający bezmyślnie przyłączać się do tak bezczelnej hucpy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzesiu, żeby spokojnie zakonczyć tydzień i z optymizmem spojrzeć w przyszłość: wygląda na to, że poziom finansowania biur poselskich pozostanie na tym samym poziomie( nie znalazłam nic o uposażeniach posłów). Umówmy się na rozmowę w rocznicę powołania rządu PO-PSL- w końcu każdemu nalezy dać szansę :) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.