Facebook Google+ Twitter

Gdzie jest ten Liverpool?

Co się stało z zespołem FC Liverpool? Gdzie podziała się ich skuteczność? Czemu nie działa charyzma trenera Rafy Beniteza? Spróbujmy odpowiedzieć na te kilka, jakże nurtujących fanów Liverpoolu, pytań.

Liverpoolczycy zajmują obecnie dopiero 6 miejsce w tabeli Premiership. Z czego wziął się ten kryzys? W ostatnim meczu przeciwko Chelsea, wyraźnie widać było zatracenie charakterystycznego dla Liverpoolu stylu, czyli agresywnej walki od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Po bramce na 1:0 autorstwa Nicolasa Anelki widać było zrezygnowanie w grze zespołu.

Ten stan trwa nie od tego meczu, lecz pojawił się o wiele wcześniej - po porażce w LM przeciwko Fiorentinie. Szczególnie zawodzi atak zespołu z Anfield. Fernando Torres stracił swoją skuteczność (pomimo kilku wybornych okazji, nie potrafił strzelić gola). Również pomocnicy nie do końca dobrze wywiązują się ostatnio ze swoich obowiązków, nie obsługując hiszpańskiego napastnika błyskotliwymi podaniami.

W czym tkwi problem Liverpoolu, że od kilku lat nie może wspiąć się na szczyt Premiership? Zwyczajnie brakuje my kilku wybitnych zawodników w zespole. Śmiem nawet twierdzić, że zespół ten z sezonu na sezon ściąga coraz mniej wyrazistych graczy, pasujących do realiów Ligi Angielskiej.

Najlepiej widać ten problem w liczeniu zespołu na przebłysk wiekowego już Yossiego Benayouna.
Wyraźnie widać też, że trenerowi Rafie Benitezowi powoli brakuje już pomysłu na wygranie z Liverpoolem Ligi Angielskiej. I tak jak Arsene Wenger w Arsenalu, im dłużej prowadzi swój zespół, tym mniej racjonalnych pomysłów na grę przychodzi mu do głowy. A szkoda bo obaj są wybitnymi szkoleniowcami, lecz tylko Sir Alex Ferguson potrafi zapanować przez długie lata nad jednym zespołem.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.