Facebook Google+ Twitter

Gdzie jest tor pierwszy?

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-25 08:05

Przy peronie pierwszym znajduje się tor 11 i 9, przy drugim - 5 i 3, przy trzecim - 1 i 2, a przy czwartym - 4 i 6. Gdzie jest tor pierwszy? – Wstyd się przyznać, ale nie wiem. Chyba obok piątego – mówi jeden z konduktorów.

fot. ARKADIUSZ BŁASZCZYK, Gazeta Krakowska – Niech pan sprawdzi za Galerią Krakowską – żartuje jego kolega. – Tor pierwszy jest chyba na drugim peronie, ale nie powinien się pan kierować logiką - dodaje. Scena, która miała miejsce na krakowskim dworcu, mogłaby być hołdem złożonym twórczości Stanisława Barei. Niestety, obaj konduktorzy byli w błędzie. Tor pierwszy odnalazł się – zgodnie z radą, nielogicznie – przy peronie trzecim. Sytuacja przestaje być jednak zabawna, jeśli poszkodowani są pasażerowie.

– Numeracja działa mi na nerwy. Szczególnie, gdy w pośpiechu wbiegam na peron i stoją tam dwa pociągi – mówi Magda, jedna z pasażerek. Ci, którzy często korzystają z krakowskiego dworca, zdążyli się do tego przyzwyczaić. Podobnie, jak zarząd Polskich Linii Kolejowych, których pracownicy skutecznie rozwiali podejrzenia o głębszej idei specyficznej numeracji torów. – Przecież tak było od zawsze. Może i nie ma w tym logiki, ale komu to przeszkadza? – mówi Jadwiga Mikrut z PLK. Okazuje się, że podobne problemy nie występują tylko w Krakowie. Przykładem jest dworzec PKP w Warszawie, na którym przy peronie pierwszym znajduje się tor czwarty.

ARKADIUSZ BŁASZCZYK - Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To rzeczywiście może się wydawać dziwaczne... Ale po co się tym przejmować? Taka sytuacja jest na większości polskich stacji. Na przykład w Bydgoszczy przy peronie piątym są tory 21 i 12.
Oznaczenie torów jest istotne dla maszynisty czy nastawniczego. Przecież pasażerów dotyczą rozkłady jazdy, w których są podane tylko perony... Dociekanie kto numerował tory i co miał na celu donikąd nie prowadzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.08.2006 13:21

Może to taka ściema dla tych co chcą się dostać do Hogwartu. Harry Potter napewno by wiedział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.