Facebook Google+ Twitter

Gdzie jest tor pierwszy?

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-25 08:05

Przy peronie pierwszym znajduje się tor 11 i 9, przy drugim - 5 i 3, przy trzecim - 1 i 2, a przy czwartym - 4 i 6. Gdzie jest tor pierwszy? – Wstyd się przyznać, ale nie wiem. Chyba obok piątego – mówi jeden z konduktorów.

fot. ARKADIUSZ BŁASZCZYK, Gazeta Krakowska – Niech pan sprawdzi za Galerią Krakowską – żartuje jego kolega. – Tor pierwszy jest chyba na drugim peronie, ale nie powinien się pan kierować logiką - dodaje. Scena, która miała miejsce na krakowskim dworcu, mogłaby być hołdem złożonym twórczości Stanisława Barei. Niestety, obaj konduktorzy byli w błędzie. Tor pierwszy odnalazł się – zgodnie z radą, nielogicznie – przy peronie trzecim. Sytuacja przestaje być jednak zabawna, jeśli poszkodowani są pasażerowie.

– Numeracja działa mi na nerwy. Szczególnie, gdy w pośpiechu wbiegam na peron i stoją tam dwa pociągi – mówi Magda, jedna z pasażerek. Ci, którzy często korzystają z krakowskiego dworca, zdążyli się do tego przyzwyczaić. Podobnie, jak zarząd Polskich Linii Kolejowych, których pracownicy skutecznie rozwiali podejrzenia o głębszej idei specyficznej numeracji torów. – Przecież tak było od zawsze. Może i nie ma w tym logiki, ale komu to przeszkadza? – mówi Jadwiga Mikrut z PLK. Okazuje się, że podobne problemy nie występują tylko w Krakowie. Przykładem jest dworzec PKP w Warszawie, na którym przy peronie pierwszym znajduje się tor czwarty.

ARKADIUSZ BŁASZCZYK - Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To rzeczywiście może się wydawać dziwaczne... Ale po co się tym przejmować? Taka sytuacja jest na większości polskich stacji. Na przykład w Bydgoszczy przy peronie piątym są tory 21 i 12.
Oznaczenie torów jest istotne dla maszynisty czy nastawniczego. Przecież pasażerów dotyczą rozkłady jazdy, w których są podane tylko perony... Dociekanie kto numerował tory i co miał na celu donikąd nie prowadzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.08.2006 13:21

Może to taka ściema dla tych co chcą się dostać do Hogwartu. Harry Potter napewno by wiedział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.