Facebook Google+ Twitter

Gdzie jest Wolne Miasto?

Czy ONZ uzna żądania parlamentu Wolnego Miasta Gdańska na uchodźstwie? Czy Polska utraci Gdańsk? Czy Niemcy w tym dopomogą? A może to tylko spiskowa teoria?

Flaga Gdańska. / Fot. public domianWśród mieszkańców Gdańska krąży tekst doktora Jerzego Jaśkowskiego. Ostrzega Polaków zamieszkujących teren byłego Wolnego Miasta Gdańska, że lada chwila zostaną wysiedleni. Dowodzi, że teren WMG przez 50 lat był pod czasową okupacją Polski. A wszelkie zawierane po wojnie umowy międzynarodowe nie rozwiązują sprawy Gdańska.

Tak zwane Ziemie Odzyskane, czyli będące wcześniej w granicach III Rzeszy, zostały przekazane Polsce na mocy Układu Poczdamskiego. „Ustalono także – przekonuje dr Jaśkowski – że obszar Wolnego Miasta Gdańska, anektowanego przez Rzeszę Niemiecką we wrześniu 1939 roku, na okres 50 lat zostanie poddany pod jurysdykcję Polsce”. Czy zatem Gdańsk pozostaje miastem polskim bezprawnie?

Niemieckojęzyczni uchodźcy z Wolnego Miasta powołali do życia swój parlament na uchodźstwie, który zwrócił się do ONZ o ich uznanie i zmuszenie Polski do oddania Gdańska. Wprawdzie już niewielu żyje rodowitych Gdańszczan (posiadających obywatelstwo WMG), ale ostrzega się, że wg prawa niemieckiego obywatelstwo jest dziedziczone. Można jednak zadać pytanie, dlaczego o obywatelstwie Wolnego Miasta ma decydować prawo niemieckie?

Zdaniem doktora Jaśkowskiego ustalenia Polsko-Niemieckie nie dotyczą terenu Wolnego Miasta Gdańska. Podsuwa wizję rozwiązania „problemu Gdańska” przez Niemcy. Podkreśla, że już wyprowadzono z Gdańska garnizon Wojska Polskiego, zlikwidowano polską prasę (polskojęzyczny „Dziennik Bałtycki” należy do niemieckiego koncernu), Niemcy przejęli mający monopol na ogrzewanie miasta Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Na domiar złego, carillon na ratuszu przy ulicy Długiej nie odgrywa już Roty. Czy to zapowiedź wielkich zmian czy tylko spiskowa teoria?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To ten sam dr Jerzy Jaśkowski który uznaje szczepienia dzieci p-w chorobom zakaźnym za "szczepionkowe ludobójstwo " ?
Bardzo kontrowersyjny człowiek .

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i popatrzcie! Jaki ten Wałęsa mądry... Po połączeniu z Niemcami odpadną wszelkie waśnie terytorialne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałem, że po drogach byłego Wolnego Miasta Gdańska jeżdżą niemieckie samochody, a ludzie w domach mają pralki Bosch i Miele oraz proszek do prania Persil , a zatem ich właściciele są zapewne spiskowcami.Strach sie bać !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.