Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14157 miejsce

Gdzie mamy parkować? - pytają żacy z Politechniki Gdańskiej

Znalezienie, w trakcie trwania roku akademickiego, miejsca do parkowania w pobliżu Politechniki Gdańskiej, graniczy niemal z cudem.

ul. Siedlicka na terenie P.G. Fot. Ewa Kowalska Spieszący się na zajęcia studenci zostawiają więc swoje pojazdy przy ul. Siedlickiej, a po wykładach wyjmują zza wycieraczek mandaty. Dwukierunkowa ulica przecinająca teren uczelni jest notorycznie zastawiona samochodami, mimo że obowiązuje na niej obustronny zakaz parkowania. Strażnicy miejscy nie stosują wobec studentów taryfy ulgowej, w kieszeniach żaków rośnie więc liczba „zarobionych” mandatów.

– To jest loteria - mówi przyszły informatyk Mateusz Jemioł. - Podejmujemy jednakże tę grę z bardzo prozaicznego powodu. Nie mamy gdzie parkować!

- Rzeczywiście, miejsca parkingowe na terenie uczelni to bolesny temat - mówi Wiadomościom24.pl kanclerz ds. technicznych Zenon Filipiak. - A problem studentów, którzy parkują przy ul. Siedlickiej jest nam znany. Grunt, przez który przechodzi ulica, jest własnością Politechniki. Jednak nie jest wyłączona z ruchu i dlatego obowiązują na niej ogólne przepisy ruchu drogowego. Zależy nam na rozwiązaniu problemu zmotoryzowanych studentów, dlatego planujemy wystąpienie do miasta o zmianę funkcji ulicy - dodaje kanclerz.

W przypadku wyłączenia z ruchu ul. Siedlickiej możliwe będzie obustronne zamknięcie jej szlabanami i stworzenie prawie czterdziestu nowych miejsc parkingowych. Możliwy termin realizacji tego planu nie jest jeszcze znany władzom uczelni, ponieważ wiąże się z koniecznością przeprowadzenia przetargu.

Tymczasem studenci mogą korzystać ze strzeżonego parkingu przy sąsiedniej ul. Traugutta, ale miesięczny abonament w wysokości 25 zł jest – jak mówią żacy – nie do zaakceptowania i dlatego podejmują ryzyko, parkując w niedozwolonym miejscu, chociaż dla wielu z nich bilans jest ujemny.

W oczekiwaniu na realizację planów uczelni, Wiadomości24.pl poprosiły o interwencję rzecznika prasowego straży miejskiej st. insp. Pawła Kwiatkowskego, który był uprzejmy spowodować wizję lokalną osoby zajmującej się strukturą drogową.

- Po konsultacjach z Zarządem Dróg i Zieleni będziemy musieli zmienić coś w oznakowaniu. Nie wiem dokładnie, czy na całym odcinku ul. Siedlickiej będzie możliwe parkowanie, ale postaramy się coś dla studentów zrobić – obiecuje rzecznik prasowy.  

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

proponuje parking na trubadurów koło Maxa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku, mnie akurat osobiście dotknie zamknięcie ul. Siedlickiej, ponieważ korzystam z niej, ale ... ten teren jest własnością uczelni, nie zapominaj o tym. Czy ktoś za Ciebie i Twoich najbliższych decyduje o tym, jaki macie telewizor lub na czym śpicie?
"A nie można dać znaków zakazu postoju uprawniających do parkowania tylko dla mieszkańców i studentów?" - a może tymczasem to dobry pomysł dla Straży Miejskiej (tam ktoś mieszka? :):) :) )

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Nie, zera nie brakuje :) * - gdyby były dwa zera, to abonament byłby droższy za WC niż za parking. I żaczkowie mają pretensje?O co? I teraz będą przebudowywać ulicę za dzisiątki tysięcy złotych? A nie mozna dać znaków zakazu postoju uprawniających do parkowania tylko dla mieszkańców i studentów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2007 18:54

Kurde, gdyby w Warszawie tak było... niech ktoś spróbuje zaparkować na terenie UW nie mając tytułu prof dr hab...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O! Było - 19 wyświetleń, jest - 1. Ciekawostka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W takim razie ci studenci są jacyś dziwni :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, zera nie brakuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba faktycznie brakuje tam zera.
Ci studenci powinni postudiować w Krakowie na UJ - najlepiej na wydziale polonistyki, historii albo prawa - bo one znajdują się w takim miejscu, że zaparkowanie auta w pobliżu jest praktycznie nierealne... Dobrze, że ja tramwajowa jestem ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie to chciałem wpisać! A do tego - jeden mandat jest droższy niz abonament? Więc nad czym myśleć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

25zł miesięcznie za strzeżony parking nie do zaakceptowania? albo ktoś się rąbnął o jedno zero, albo ktoś tu grubo przesadza... przecież to jest 1pln dziennie - jak kogos stać na auto, to na ten parking tez przecież....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.