Facebook Google+ Twitter

Gdzie mieszka miłość?

8 sierpnia, w ramach tegorocznego ArtParku, odbył się wspaniały koncert operowo-operetkowy "Gdzie mieszka miłość".

Grzegorz Bayer, opiekun artystyczny Grupy Operowej. / Fot. Weronika TrzeciakO godz. 19 w parku im. E. Rydza-Śmigłego zgromadziło się mnóstwo ludzi w różnym wieku. A wszystko po to, by posłuchać najpiękniejszych utworów wybranych z najsłynniejszych oper, operetek i musicali w wykonaniu Grupy Operowej. Na początku nastąpiło oficjalne powitanie, a w rolę konferansjera wcielił się Grzegorz Bayer, opiekun artystyczny Grupy Operowej.

- Muzyka na żywo jest najlepsza - powiedział Grzegorz Bayer. - Trudno było wybrać pierwszy utwór, bo nikt nie chce występować jako pierwszy. Podjąłem jednak trudną decyzję i jako pierwszy utwór usłyszą Państwo arię Mleczarza Tewje z musicalu "Skrzypek na dachu". Zaśpiewa Michał Bogdanowicz.

Grzegorz Bayer przed każdym występem wprowadzał publiczność do świata opery, czy operetki, z której pochodził dany utwór. Były to przepiękne opowieści, trwające kilka minut. W tym czasie artyści mieli czas przebrać się do kolejnego utworu.

"Dyrektor teatru" Mozarta - na scenie Joanna Jabłońska, Magdalena Kunce i Max Bielecki. / Fot. Weronika TrzeciakUsłyszeliśmy kilka utworów z "Księżniczki czardasza" Kálmána, operetki, która, jak zauważył Grzegorz Bayer: "nie posiada ani jednej strony, która nie byłaby znana. To ciąg samych hitów". Były to m.in.: "Jakże mam Ci wytłumaczyć" w wykonaniu Magdaleny Kunce i Maxa Bieleckiego oraz "W rytm walczyka serce śpiewa" w wykonaniu Sylwii Krzysiek i Maxa Bieleckiego. Przygotowane były dwa utwory z operetki "Bal w Savoyu" Ábraháma - duet "Toujours l'amour" w wykonaniu Sylwii Krzysiek i Maxa Bieleckiego oraz „Ja kochać umiem tak - jak - Tangolita" w wykonaniu Sylwii Krzysiek, na scenie towarzyszyli jej Max Bielecki i Michał Bogdanowicz. Wysłuchaliśmy również utworów z operetki pomyłek "Zemsta nietoperza" Straussa – arii "Każdy może…" w wykonaniu Caroline Marbot oraz arii Adeli "Taki pan jak pan" w wykonaniu Magdaleny Kunce.

Nie zabrakło również arii "Gdzie mieszka miłość" z operetki "Hrabina Marica" Kálmána w wykonaniu Anny Mendakiewicz, arii Żupana z "Barona cygańskiego" Straussa w wykonaniu Piotra Kędziory, duetu "Ach ta chytra chytra jędza" w wykonaniu Magdaleny Kunce i Sylwii Krzysiek z operetki "Małżeństwo przy latarniach" Offenbacha, duetu "Myszko..." z operetki "Wiktoria i jej huzar" wykonaniu Caroline Marbot i Maxa Bieleckiego. Przypomniano również ojca opery polskiej Stanisława Moniuszkę, w balladzie "Czaty". Przed występem Grzegorz Bayer powiadomił, że na widowni siedzi jedna z najwspanialszych Halek - Barbara Zagórzanka i dodał, że chciałby, aby zaśpiewała kiedyś z jego grupą. Jednak najwięcej radości wzbudził duet "Papapapa" z "Czarodziejskiego fletu" Mozarta, z uwagi na żartobliwy wydźwięk utworu i artystów przebranych za ptaki – Papageno i Papagenę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję. Również pozdrawiam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyczerpujący, dobrze wyważony, nie nudzący, interesujący, nie rozwlekły. Gratuluję i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.