Facebook Google+ Twitter

Gdzie mieszka miłość… w Warszawie?

Już 8 sierpnia o godz. 19 usłyszymy najpiękniejsze arie, duety i ansamble pochodzące z oper i operetek.

Grupa Operowa / Fot. OrganizatorKoncert "Gdzie mieszka miłość? - w krainie opery i operetki" odbędzie się w parku im. E. Rydza-Śmigłego w Warszawie, w ramach tegorocznego ArtParku. Utwory pochodzą z oper: "Lakme", "Opowieści Hoffmana", "Traviata" oraz operetek: "Księżniczka Czardasza", "Bal w Savoyu", "Hrabina Marica", "Zemsta Nietoperza", "My Fair Lady". Przesłaniem koncertu jest pokazanie miłości w różnych jej przejawach i etapach - zarówno odwzajemnionej jak i nieodwzajemnionej, jej rozkwitu i finału, nie zawsze szczęśliwego.

Wystąpi Grupa Operowa pod przewodnictwem Grzegorza Bayera (barytona, solisty Teatru Wielkiego Opery Narodowej) w składzie: Joanna Jabłońska (sopran), Sylwia Krzysiek (sopran), Caroline Marbot (mezzosopran), Anna Mendakiewicz (sopran), Magdalena Kunce (sopran koloraturowy), Max Bielecki (tenor), Michał Bogdanowicz (baryton), Piotr Kędziora (baryton). Na fortepianie zagra Adam Sychowski.

Grupa Operowa to zespół młodych ludzi zafascynowanych śpiewem operowym, związany z Domem Kultury Śródmieście. Są to profesjonalni muzycy m. in. z Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Studio Buffo. Do osiągnięć grupy należą: występy na Festiwalu Mozartowskim, Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi, koncerty w kraju i zagranicą: w Hiszpanii, Francji, USA, Kanadzie i Japonii. W Warszawie gościli m. in. w Filharmonii Narodowej, Studio im. Witolda Lutosławskiego i na Zamku Królewskim. Tematyka ich występów jest różnorodna: koncerty mozartowskie, operetkowo-musicalowe, operowe, pieśniarskie oraz oratoryjne. W 2008 roku wystawili „Księżniczkę Czardasza”.

"Gdzie mieszka miłość? – w kręgu opery i operetki"
8 sierpnia godz. 19
Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego
ul. Rozbrat 1
wstęp wolny

Szczegóły na stronie Domu Kultury Śródmieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Postaram się czegoś dowiedzieć na ten temat. Dziękuję za życzenia. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Weroniko! Gdyby Pani jeszcze wywiedziała się na temat transmisji. Gdzie będzie można zobaczyć i posłuchać, lub tylko posłuchać. Ci chętni z prowincji nie wszyscy będą mogli przyjechać i zobaczyć. Czy spełni Pani moją prośbę, czy nie i tak ślę Pani podziękowanie wraz z Życzeniami, pomyślności i dużo radosnych przeżyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.