Facebook Google+ Twitter

Gdzie może wybrać się warszawski student, gdy ma pusty portfel?

Wiadomo powszechnie, że u studentów na ogół krucho jest z pieniędzmi. Na szczęście jest wiele miejsc, w których student może zetknąć się z kulturą bez wydawania choćby jednej złotówki. Sprawdź, co to za miejsca.

Pomnik studenta na Uniwersytecie Warszawskim / Fot. prawdapunk, GNUPieniędzy nie potrzeba, żeby zwiedzać Łazienki Królewskie, park w Wilanowie lub spacerować na Starym Mieście. Chciałabym jednak zwrócić uwagę na miejsca, które zwykle kojarzą się z imprezami płatnymi, ale czasem można w nich trafić na wydarzenia gratisowe.

"Warszawa dla początkujących"


Jest to III edycja projektu realizowanego przy wsparciu m.st.Warszawy. Organizacją zajmują się studenci i absolwenci uczelni w stolicy i to właśnie głównie do tej grupy skierowany jest projekt. "Warszawa dla początkujących" to liczne spotkania w teatrach, kinach, muzeach, galeriach, a nawet w radiu. Może wziąć w nich udział każdy - wystarczy zapisać się przez internet. Na spotkaniach możemy poznać działanie tych miejsc "od kuchni", ale także np. wspólnie obejrzeć filmy czy podyskutować. Projekt realizowany jest od połowy października i zakończy się w pierwszej połowie grudnia.

A może teatr?


Ciekawym miejscem na mapie Warszawy jest Dom Kultury "Dorożkarnia" przy ul. Siekierkowskiej na Mokotowie. Można tam trafić na różne spektakle teatralne, które są bezpłatne. Dziś, 13 listopada, wystąpi tam Teatr Fiakier ze sztuką "Wyjowisko", a za tydzień w środę Teatr Zamknięty przedstawi swój spektakl zatytułowany "Aeronautyki, czyli co dłubie w kadłubie".

Bezpłatne przedstawienie teatralne znajdziemy również m.in. w Białołęckim  / Fot. plakatOśrodku Kultury. W najbliższy poniedziałek swoją sztukę wystawi Teatr na PrzeKur. W spektaklu zatytułowanym "Łzy Manueli" grają m.in. Jarosław Gruda czy Rafał Mroczek.

Bezpłatne oglądanie na dużym ekranie


Kino ma niezliczoną ilość fanów wśród ludzi w każdym wieku. Gdzie się wybrać, aby móc obejrzeć film na dużym ekranie bezpłatnie? W najbliższy weekend Kino Muranów oferuje nam dwa bezpłatne filmy. 17 listopada odbędzie się projekcja filmu "Tabu", a 18 listopada zobaczymy "To tylko wiatr". Wstęp jest bezpłatny, ale aby obejrzeć filmy należy wcześniej odebrać wejściówki.

Kino Świt oraz Instytut Wiedzy o Kulturze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszają na 4. Przegląd Filmów Wartościowych Prześwit. W ramach projektu w przyszły wtorek odbędzie się pokaz filmu "Brzdąc" w reżyserii Ch. Chaplina. Film zostanie wyświetlony na ścianie bloku przy ul. Nieszawskiej 2.

Scena na Smolnej proponuje natomiast premierowy pokaz filmu o Jacku Kaczmarskim. "Jacek" to dokument na temat życia artysty, w którym zobaczymy m.in. wypowiedzi osób, które go znały oraz fragmenty koncertów. Projekcja filmu odbędzie się 24 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.