Facebook Google+ Twitter

Gdzie oni są, skoro ich nie ma?

Pewnie część dziennikarzy obywatelskich Wiadomości24.pl zastanawia się chwilami dlaczego niektórzy autorzy nagle znikają, bądź pisują bardzo rzadko. Postanowiłem uchylić rąbka tajemnicy, bo rzecz może "dotknąć" też kolejnych autorów.

 / Fot. Dawid SobolewskiWiadomości24.pl to trampolina, platforma, wykop do... kariery w dziennikarstwie. Piszę to świadom konsekwencji jakie te słowa mogą za sobą nieść. Znam jednak co najmniej kilkanaście osób, które są w zawodzie, a zaczynały u nas. Pracują często w konkurencyjnych serwisach, w gazetach poza grupą Polskapresse, czy stacjach telewizyjnych. Nie przypisujemy tego wyłącznie sobie, ale jakąś cząstkę pracy w umiejętności niektórych włożyliśmy i wkładamy.

Staramy się też pomagać jak umiemy, by tych najzdolniejszych dostrzegły media, fachowcy. Stąd nasza akcja Przeczytaj swój materiał w lokalnym tygodniku. Najlepsi mogą liczyć na więcej niż tylko satysfakcję z zobaczenia swojego materiału czy zdjęcia w tygodniku.

Owszem, nie wszystkim możemy zaproponować karierę (pieniądze za pracę), ale kilka osób już zarabia. Serwis Nasze Miasto, także należący do Grupy Wydawniczej Polskapresse, zatrudnia następujących autorów Wiadomości24.p:
Łukasz Solski - podkarpackie
Alicja Karłowska - podkarpackie
Kamil Gopaniuk- podlaskie
Piotr Kawiorski - świętokrzyskie
W zachodniopomorskim jest Maria Sierpińska, która trafiła tam do pracy za pośrednictwem naszego serwisu. To dlatego ci autorzy (a także Damian Kazak, który pracuje w tygodniku "Nasze Miasto Płock", dba też o stronę internetową tego miasta) mają swoje obowiązki i dla Wiadomości24.pl brakuje im czasu.

A teraz ogłoszenie - Nasze Miasto poszukuje osób do współpracy w Olsztynie, Wadowicach, Zamościu. Chętnych proszę o pisanie do mnie pocztą wew. Koniecznie podajcie link do swojego dorobku u nas :)

Po co to wszystko piszę? Letnia Szkoła Dziennikarska, jaką prowadziliśmy w ubiegłym roku będzie mieć swą kolejną odsłonę. Chcemy wybrać kolejną grupę młodych osób, szkolić, uczyć. Samo szkolenie odbędzie się w lutym a zainteresowanym podaję link jakie poprzednio obowiązywały zasady.

PS 1
Nie o wszystkich wiemy, nie wszyscy pozwalają informować o swoich dalszych losach. Może sami poinformują o tym w komentarzach.
PS 2 W naszym zespole redakcyjnym też są osoby, które zaczynały od bycia dziennikarzem obywatelskim serwisu Wiadomości24.pl :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

No właśnie, kiedy to spotkanie odnośnie gazety "Deptak"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję "Deptak". Na początek, oczywiście :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Och Pawle niech mnie to "dotknie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, coś w tym jest.
Paweł napisał: "PS 2 W naszym zespole redakcyjnym też są osoby, które zaczynały od bycia dziennikarzem obywatelskim serwisu link :)", ja oddam, że wszystkie to nasze, kochane Panie: Agnieszka, Kasia i Lidka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli, życie i kariera przede mną i pisać, pisać pisać.... a może na starość jeszcze coś ze mnie wyrośnie. Trzecie życie Basi, dzięki W24. Tyłuł już mam. ;)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodajmy, że spora część autorów skasowała swoje konta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

mimo największych chęci i mocnego postanowienia, że nadal będę pisac do W24, jakoś brakuje czasu. moze to kwestia dobrej organizacji, ale wracajac do domu po kilku godzinach biegania po miescie, zeby zrobic sonde czy material o wielkim remoncie kanalizacji, po prostu brak sil na cokolwiek. Polska Dziennik Zachodni pochłonęła mnie bez reszty...
często zaglaam na W24, czytam ciekawe teksty i probuje się zmobilozowac. jeszcze tu wroce :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2009 23:28

Ja dopowiem, że tu nie chodzi o brak czasu ale muszę naładować akumulatory dlatego jeżeli chodzi o W24 to jestem na urlopie do końca stycznia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"zasięg takiej gazety ma ogólnopolski charakter i jest najchętniej wybieraną gazetą w swoim segmencie ;)" - mam nadzieję, że na to przyjdzie czas. Od czegoś trzeba zacząć, a codzienna sprzedaż oscylująca na poziomie 10-12 tys. sztuk zwiększa satysfkację z zamieszczonego tekstu swojego autorstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"dotknąć gazety ze swoim tekstem to chyba marzenie każdego początkującego dziennikarza" - prawda, szczególnie, gdy zasięg takiej gazety ma ogólnopolski charakter i jest najchętniej wybieraną gazetą w swoim segmencie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.