Facebook Google+ Twitter

Gdzie państwo nie powinno mieć konstytucji, prawa i obywateli?

Kiedy państwo w oczach obywateli staje się mało wiarygodne, kiedy decyzje podejmowane w jego imieniu są, co najmniej, dziwne, a często dla obywateli szkodliwe, wtedy „postaw sukna” każdy ciągnie w swoją stronę.

 / Fot. W24Moje dwudziestodwuletnie obserwacje skłaniają mnie do wysunięcia tezy o postępującej zapaści państwa, jako organizmu kształtującego życie społeczne i regulującego jego funkcjonowanie. Nie ma bowiem dziedziny gospodarczej, administracyjnej, społecznej, prawnej, która ową zapaścią nie zostałaby dotknięta. Przez to nasze państwo staje się coraz mnie poważne i coraz bardziej śmieszne. Jednocześnie jest źródłem tysięcy mniejszych lub większych tragedii.

Brak poszanowania dla ustalonych reguł i obowiązujących procedur stał się przyczyną lotniczej katastrofy, w której tragiczną śmierć poniosło wiele osób, pełniących najwyższe funkcje państwowe. W innych katastrofach ta sytuacja
spowodowała śmierć najwyższego dowództwa wojsk lotniczych czy niewinnych uczestników wystawy gołębi. Brak poszanowania procedur, jak również brak wizji funkcjonowania transportu kolejowego, chęć osiągnięcia zysku kosztem modernizacji, zwykła pazerność i dążenie do sprywatyzowania wszystkiego, co tylko jest jeszcze państwowe, stało się jedną z najistotniejszych przyczyn (pomijając zwykły ludzki błąd) ostatniej (ale nie jedynej) katastrofy kolejowej, w której śmierć poniosło 16 osób.

Powtarzające się tego typu zdarzenia powodują, że zaczynam się zastanawiać dlaczego w państwie, które chce być uznawane za silne, gospodarne i praworządne, ignorowane są oficjalne sygnały wskazujące, że gdzieś, coś dzieje się nie tak, jak dziać się powinno? Dlaczego w państwie, w którym funkcjonuje już kilkanaście rodzajów jednostek mających policyjne uprawnienia i dziesiątki podmiotów posiadających uprawnienia inspekcyjno-kontrolne możliwe jest, że przez ponad 10 lat grupa cwaniaków handlowała zanieczyszczoną solą wypadową, jako solą spożywczą, którą dodaje się, praktycznie, do wszystkiego co jemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No, ale innej drogi politycznej nie ma, skoro ma to być państwo zniewolone?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.