Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13672 miejsce

Gdzie pójść? Przewodnik po plenerowych imprezach stolicy

Hip-hop w amfiteatrze, modelki prezentujące swoje wdzięki przy muzyce Chopina i chemiczne substancje ulatniające się w eter na warszawskim Podzamczu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie zaserwuje nam tej wiosny stołeczny ratusz.

Nie do końca poznane królestwo zwierząt – wkracza do stolicy

Ryś z Puszczy Kampinowskiej / Fot. Materiały prasoweJuż od początku kwietnia na spacerowiczów przechadzających się Krakowskim Przedmieściem spoglądają rysie z podwarszawskiej Puszczy Kampinoskiej.

Wszystkich uczulonych na kocią sierść można jednak uspokoić, zwierzęta od oglądających oddzielają obiektywy aparatów fotograficznych a cała ekspozycja, ponad 40 zdjęć tworzy wystawę fotograficzną zorganizowano z okazji 50-lecia istnienia Kampinoskiego Parku Narodowego.

Podwarszawski rezerwat obejmuje fragment pradoliny Wisły, występuje w nim około 1,6 tys. gatunków zwierząt i ponad 16,5 tys. gatunków roślin. Piękno i unikatowość flory i fauny Puszczy Kampinoskiej przedstawionej w obiektywie zwiedzać można do końca kwietnia.

Detronizacja warszawskiej wuzetki

Syrenka warszawska / Fot. Materiały prasowe23 kwietnia poznamy nowe oficjalne warszawskie ciastko, które wzorem toruńskich pierników czy wadowickich kremówek, ma stać się słodką wizytówką miasta.

- Spodziewam się, że cukiernicy zaskoczą mnie czymś wyjątkowym - mówi Beata Tyszkiewicz, członek zaszczytnego jury, mającego zdetronizować warszawskie wuzetki. Zapowiada się więc pyszna walka i słodkie zwycięstwo jednego z 18 konkurujących cukierników.

Na deser całej akcji warszawiacy, w internetowym głosowaniu, wybiorą nazwę nowej oficjalnej stołecznej słodkości. Do wyboru są między innymi: Metropolitanka, Metropolka, Stołeczniak, czy Zygmuntówka. Głosowanie na stronie www.slodkawarszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.