Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10142 miejsce

Gdzie są chłopcy z tamtych lat?

Gdzie podziali się dawni Księża szanujący Tradycję Katolicką?

 / Fot. pixabay.com
Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. (Ga 3, 27)

Jako dzieci przyobleczone w Chrystusa ciąży na nas olbrzymia odpowiedzialność. Jednakże jako dzieci potrzebujemy kogoś kto nami pokieruje. Tą rolę powinni przejąć kapłanie Świętego Rzymskiego Kościoła. Niestety śmiem twierdzić, że ta rola jest obecnie przez nich zaniedbywana.
Gdzie podziali się księża, których tak bardzo potrzebuje Lud Boży, by wskazywali drogę ku Ojcu, nawracali ale też naprostowywali błędne myślenie wiernych?! Studiując zadałem kilkunastu moim znajomym pytanie „Kim jest Jezus Chrystus?”. Słyszałem wiele różnych odpowiedzi, w większości od osób wierzących że to Syn Boży, ale nigdy nie usłyszałem - „Bóg”. Jedynie osoby które określały się jako niewierzące odpowiadały, iż dla chrześcijan Jezus jest Bogiem. Ten krótki „eksperyment” ukazuje nam jaka jest kondycja Kościoła Katolickiego w Polsce. Aktualnie księża powinni prowadzić nauki po każdej mszy świętej o głównych prawdach wiary. Każdy z nas zapewne wie też jak wygląda nauka religii w szkołach. Nierzadko jest lekceważona przez uczniów ale także przez katechetów w tym księży. Kiedyś słyszałem opinię, że „Kler jest najsłabszym ogniwem Kościoła Katolickiego” i zastanawiam się czy z tym się nie zgodzić. Księża są zupełnie bierni wobec zła, które dzieje się w Kościele. Wiele razy byłem świadkiem gdy kapłani godzili się by chrzestnymi były osoby rozwiedzione, dopuszczania do bierzmowania osób, które w ogóle nie mają nic wspólnego z wiarą czy odpuszczaniu grzechów przy spowiedzi mimo nie spełnienia warunków by można było te grzechy odpuścić. Kolejnym elementem jest udzielanie komunii na rękę. Czy Boży Kapłani nie powinni z całą starannością dbać o ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa? Za coś okropnego uważam też dopuszczanie przez proboszczów bębnów i gitar do grania w czasie mszy. Sam świadkiem byłem gdy na ślubie w Kościele bębny były bardziej słyszalne od śpiewu wiernych. Nie wiem dlaczego wśród Kapłanów narasta taka obojętność i bierność wobec tego co się dzieje, tym bardziej, że Księża, którzy przestrzegają z całą starannością prawa są atakowani przez tych tak zwanych „progresistów”.
Gdzie więc podziali się kapłani z tamtych lat którzy potrafią odmawiać? Gdzie są Księża, którzy zachowują tradycję? Gdzie są księża, którzy nawet w obliczu kary potrafią sprzeciwić się przełożonemu w słusznej sprawie? Doskonałą pointą będą słowa z ewangelii św. Mateusza - „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.”
Laudetur Iesus Christus:
Wojciech Szymczak

email: wojciech132@gmail.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

/Po samym tytule nie doszedłem do pracy. Musiałem znać dokładny adres internetowy./

Na szczęście to jednak wyjątki. Zwykle zbiera i łączy się dane z wielu źródeł. Więc prędzej czy później na daną pracę się trafi. Jesli jest w sieci.

Mamy przykład histerii z Zika. Wystarczy kilkanaście sekund i stwierdzamy, że wirus ten można całkowicie legalnie i za aprobatą władz amerykańskich nabyć za zdrobne 600 dolarów:

https://www.lgcstandards-atcc.org/products/all/VR-84.aspx?geo_country=pl

Biosafety Level 2
https://en.wikipedia.org/wiki/Biosafety_level

Czyjeś łapska działają niewątpliwie, a media...zajmują się "odkryciem" wirusa w pojedynczych przypadkach... Nawet próby podsumowania tematu, podpisane, a jakże - "redakcja", w rozmaitych mediach, nawet tych "fachowych", nie ujmują wszystkich ważnych kwestii, o których wiem ja, a co dopiero powinien wiedzieć "fachowiec" ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ B.B. może nie właściwie to nazwałam. Zobaczymy, prawdopodobnie będzie ksiądz i ten wujek ex-ksiądz. Aż jestem ciekawa.

Tak czy owak, dziwny jest ten świat, a my jesteśmy tym "udziwniaczem"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Piotr Wyszomirski prosi o modlitwę przed meczem z Niemcami"

Konkurencja: katolicyzm sportowy.
Gdzie są chłopcy z tamtych lat..? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo często zdarza się taka sytuacja, gdy chcę znaleźć jakąś pracę naukową, która zamieszcza dość kontrowersyjne wyniki badań. Miałem już tak kilka razy. Po samym tytule nie doszedłem do pracy. Musiałem znać dokładny adres internetowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, że jeśli wiesz czego szukasz - jesteś uratowany, bo cwaniaczki od zarządzania zasobami serwerów bubla ci nie wcisną. Gorzej, gdy szukasz plików na dany temat - wtedy jesteś skazany na wujka Google i tu... kończy się internetowa wolność. Masz wtedy do wyboru... dosłownie tak, jak kolor samochodu u Forda na początku produkcji taśmowej jego aut.

Wracając do mojego artykułu. Wyszukiwarka pokazuje go wtedy, gdy dodasz do pełnego tytułu "Czy jesteś antysemitą?" frazę - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnio spotkałem się na przykład z poglądem, że człowiek to nie gryzoń i w związku z tym on przeszukuje google scholar z argumentami (+) human, (-) rodents, (-) mice, itp..

Trochę racji w tym jest, pewien antropocentryzm, ale mam nadzieję, że za tym nie idą postulaty rozszerzenia zakresu eksperymentów na ludziach... ;)

A wracając do głównego problemu, trzeba odpowiednio zawężać zbiory poszukiwań, ale oczywiście wiąże się to z jakąś już wiedzą o tym, czego się szuka...
Gorzej jeśli coś w ogóle zniknie z sieci....

Komentarz został ukrytyrozwiń

I dlatego równie podejrzani są ci, którzy twierdzą, że internet "daje wolność".
Daje jej niewątpliwie wiecej i jest dwukierunkowy, ale... właśnie...czyjeś łapska pracują i trzeba mieć tego świadomość...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenzura? Przecież jej nie ma! Nie istnieje, podobno.

Wpisz Arturze w Google ten tytuł mojego artykułu (Czy jesteś antysemitą?). Na 18 zakładkach jakie wujek Google pokazuje jego tam nie ma.

Cenzury nie ma... ale jakieś łapska gdzieś tam pracują... i częściowo coś tam da się wychwycić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest argumentem, ale nie argumentem wystarczającym. Czymś, co można odhaczyć po odpowiedniej stronie po prostu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do chrztu akt woli jest zupełnie niepotrzebny. Zatem do dzieła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.