Facebook Google+ Twitter

Gdzie się podziali tamci turyści

Kapryśna pogoda, coraz biedniejsi turyści, kuszące oferty zagranicznych wyjazdów. Żyjący z sezonu przedsiębiorcy skarżą się, że tak fatalnego sezonu nie było już dawno. - Jak tak dalej pójdzie, to pójdziemy z torbami – załamują ręce.

Włodzimierz Wolski z usteckiego LOT słońca turystom nie wyczaruje. Podpowie jednak, co robić, by nie nudzić się, gdy za oknem wieje i pada. / Fot. Jacek CegłaJadwiga Fudala, sołtys Rowów, każdego dnia z nadzieją spogląda w niebo. Podobnie, jak wielu innych kwaterodawców, modli się o słońce. - Tak licho, to nie było jeszcze nigdy – mówi załamanym głosem. - Sezon wciąż trwa, a na prawie wszystkich posesjach kartki z napisem „wolne pokoje”. Ludzie już teraz boją się, że nie będą mieli za co przeżyć zimy...

Pogoda nie rozpieszcza


Włodzimierz Wolski, dyrektor biura Lokalnej Organizacji Turystycznej nie kryje, że w porównaniu do lat ubiegłych, w tym roku przyjechało nad morze mniej wczasowiczów. - Pogoda co prawda nie rozpieszcza, ale nie można wszystkiego zwalać na aurę – ocenia. - Nie ma co ukrywać, powodzie na południu kraju zrobiły swoje. Poza tym coraz więcej osób wybiera odpoczynek nad Adriatykiem. Płacą prawie tyle samo, a mają zapewnione słońce.
Pani Danuta z Mielna wraz ze swoim mężem od 10 lat wynajmuje pokoje gościnne. Z łezką w oku wspomina czasy, gdy miała pełne obłożenie, a turystów, którzy pukali do niej znienacka, musiała odprawiać z kwitkiem. - Jeszcze nie tak dawno goście robili z dużym wyprzedzeniem przynajmniej dwutygodniową rezerwację – tłumaczy. - A dziś przyjeżdżają na 2-3 dni. Gdy jest słońce, przedłużają pobyt, a jak wieje i pada – pakują bagaże i wyjeżdżają do domu.

Grażyna Miłowska, szefowa Ośrodka „Wiga” w Kołobrzegu nie narzeka na brak wczasowiczów. Choć i ona uważa, że ten rok w branży turystycznej do „tłustych” nie należy. - Wnoszę to po liczbie dzwoniących i pytających się o wolne pokoje. Kiedyś było ich znacznie więcej – konstatuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak Kowalski
  • Jak Kowalski
  • 27.08.2011 07:10

Aby "pójść z torbami" wcześniej proponuje jeszcze bardziej podnieść ceny (chociaż i tak są absurdalne) i dalej utrzymywać syf i bylejakość na każdym kroku

Komentarz został ukrytyrozwiń
perun
  • perun
  • 25.08.2011 10:03

O jak mi przykro.
Rząd koniecznie powinien uruchomić program odszkodowań z powodu pogody dla kwaterodawców - analogicznie jak dla chłopów.
Albo zmusić ustawowo zakłady energetyczne do odniżenia dla nich taryf - tak jak banki ze spreadami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.