Facebook Google+ Twitter

Gdzie się urodzi polski Messi?

5 grudnia ludzie polskiej piłki zasiądą przy Okrągłym Stole, do debaty o kryzysie rodzimego futbolu. Celem dyskusji będzie wypracowanie konstruktywnych działań i podjęcie kroków, które przyczynią się do poprawy kondycji tej dyscypliny w Polsce.

Polska piłka przypomina pacjenta w ciężkim stanie, któremu potrzebna jest niezwłoczna pomoc. Chorobę dawno zdiagnozowano, lecz zabrakło wiedzy i umiejętności, by z nią walczyć. Stąd pomysł Bertranda Le Guerna, prezesa spółki Canal + Cyfrowy, aby zorganizować rozmowy przy Okrągłym Stole.

W sobotę poruszone zostaną najważniejsze problemy, które mają wpływ na fatalny stan polskiej piłki. Rozmowy będą toczyć się w ośmiu panelach tematycznych dotyczących: bezpieczeństwa, Euro 2012, infrastruktury, piłki w mediach, profesjonalizacji rozgrywek, szkolenia, sędziów oraz zarządzania klubami.

Wszystkie tematy są ważne i zasługują na oddzielną uwagę. Jednak przy jednym zagadnieniu rozmówcy powinni zatrzymać się na dłużej. Na myśli mam panel tematyczny po tytułem: „Gdzie się urodzi polski Messi?”.

Szkolenie młodzieży w Polsce jest w opłakanym stanie. Utalentowanych zawodników młodego pokolenia policzyć można na palcach jednej, góra dwóch rąk. Polskiego Messiego nie widać od wielu lat. Gdy pojawi się w kraju utalentowany piłkarz, po kilku latach ma opinię zmarnowanego talentu. Dlaczego tak się dzieje? Mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotę.

„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” przysłowie to dotyczy zarówno Jasia uczącego się alfabetu, jak i młodego adepta futbolu. Dopóki, do pracy z młodzieżą będą oddelegowani „fachowcy” bazujący na wiedzy z podręczników z lat osiemdziesiątych, dopóty nie doczekamy się polskiego Messiego. Dlatego dyskusja nad zmianami systemu szkolenia powinna należeć do najbardziej ożywionych podczas obrad.

Organizacja spotkania przy Okrągłym Stole to dobry pomysł. Ale rozmowami niczego się nie zmieni, trzeba działać. Niech w sobotę zapadną konkretne decyzje, które skłonią do działania, a piłkarskie obrady niech nabiorą symbolicznego znaczenia jak Okrągły Stół z 1989 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Prawda Paweł Śląsk to ważna część naszego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Messich w polskich okręgówkach i A-klasach jest na pęczki. Tylko że nic z tego nie wynika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według mnie to początek końca kryzysu. Bo gorzej już być chyba nie może. Potrzeba radykalnych zmian, od samej góry. Dawny PZPN musi zniknąć z horyzontu. Myślę, że wkrótce to się stanie i to będzie zasługa przede wszystkim kibiców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojjj... Iza, Iza... moze bez przesady, że akurat ze Szczaksy ;P. Bardziej miałem na myśli jeden ze śląskich klubów, który ma w swojej nazwie coś związane z górnictwem ;D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem polski Messi urodzi się tam, gdzie od dawna wydobywane jest najcenniejsze polskie złoto... czarne złoto ;P. Oczywiście, ze na Śląsku ;D. 5+:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może polski Messi urodzi się poza Polską? Nie, to nie jest to o czym myślicie. Myślę o Polaku mieszkającym poza Polską np. o Polaku, może dziecku polskich rodziców mieszkających na Wileńszczyźnie. Tak też mogło by być i taki dzieciak mógłby kiedyś zagrać w polskiej kadrze narodowej. W końcu jeśli czułby się Polakiem to gdzie miałby grać?

Co do okrągłego stołu to dobrze, że się coś robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce może się urodzić nawet pięciu takich Messich i nie będziemy potrafili ich odpowiednio ukształtować i pójdą na zmarnowanie ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.