Facebook Google+ Twitter

Gdzie ta ucziwość?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-13 14:57

Nikt nie ma wątpliwości, że ostatnie marsze w Warszawie były próbą sił aparatów partyjnych. Kolejny przykład daje sama Platforma Obywatelska, która chce nałożyć kary na tych działaczy, którzy do Warszawy nie dotarli.

Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, uczynić tak chce szczeciński Zarząd Platformy Obywatelskiej wobec szóstki członków, którzy nie pojawili się w Warszawie. Kary nałożone na działaczy to od 300 do 800 złotych. Można stwierdzić, że kwoty te nie są wysokie. Faktem jest też ponoć, że jedynie szczecinski zarząd zdecydował się na takie działania wobec niezdyscyplinowanych działaczy. Jednak nie sposób przyznać, że takie postępowanie to kolejny błąd partii, który w oczach jej przyszłych wyborców powoduje głębokie niezrozumienie. Czytając tą informację na mej twarzy pojawił się dziwny uśmiech. Trudno mi stwierdzić, pomimo kilku chwil zadumy, czy jest to oznaka rozpaczy, zdenerwowania? Przede wszystkim to bardzo przykra oznaka, że naszym politykom nie przyświecają już ideały ani moralności, ani zwykłej uczciwości wobec narodu i siebie nawzajem.

Opinia posła Mitrasa, że jest to element "dżentelmeńskiej umowy" i nie kara, lecz dobrowolna rekompensata, powoduje tylko pusty śmiech. Trudno bowiem zrozumieć "dobrowolność" tej rekompensaty, kiedy członkowie nią obciążeni maja zamiar się od decyzji odwoływać! Pomijając jednak nawet ten fakt trzeba przyznać, że w ten sposób Platforma, podobnie jak PiS, demaskuje w pełni swoje oblicze. Nie pozostawia żadnych wątpliwości, że nie chodzi tu o jakiekolwiek ideały, ale to typowy przykład gry politycznej. To takie pójście drogą wyznaczoną w tej kadencji właśnie przez partię rządzącą - pozostawienia wszelkich skrupułów. Przykre jest to, że politycy nie potrafią odnaleźć innej drogi, która tak połączyła ich na początku III RP. Widać PiS bardzo szczelnie ją zastawił i usunął wszelkie kierunkowskazy. A Platformie, jak widać, wcale nie zależy, by cokolwiek w tej kwestii zmieniać. Łatwiej jest dziś przecież grać według zasad przeciwnika i pokonywać w nieczystej walce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

*Gdzie ta ucziwość?* - tytuł bez C. Ale nie dziwota - uczciwość to pojęcie tak rzadkie, że aż trudne do napisania...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2006 07:42

A za trzy lata znów rządzić będzie lewica, bo prawica się skompromituje. Taka kolej rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kary nałożone na działaczy niewielkie? Dla niektórych to miesięczne emeryturki lub renty. Sprawa, która kompromituje PO? Owszem, ale kto puścił farbę na zewnątrz? Przecież nie ci dzialacze, bo byliby raczej skończeni. Więc kto?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.