Facebook Google+ Twitter

Gdzie teraz jesteś, Aniu?

Annę Janicką-Galant z pewnością można zaliczyć do osób, które znalazły sposób na aktywne i pełne ciekawych przygód życie. Nasza koleżanka już po raz kolejny wyruszyła kilka dni temu, na wyprawę do Gruzji autostopem. Wyprawa Ani będzie trwać wiele miesięcy, a ja mam cichą nadzieję, że relacje z niej będą się systematycznie ukazywać także w naszym serwisie.

Przyjaciółki, czyli ja i Ania na wieczorze autorskim ciotki Pleciugi. / Fot. foto: Bogusław Bieliński. Zdjęcie wykorzystane za zgodą autora. Anię Janicką-Galant poznałam osobiście bodajże dwa lata temu gdy zaproponowała przeprowadzenie ze mną wywiadu. Oczywiście zgodziłam się z ochotą, ponieważ takim osobom jak Ania po prostu się nie odmawia. Nasza znajomość przerodziła się w przyjaźń.

Okazało się bowiem, że nadajemy na tych samych częstotliwościach. Ania to nie tylko świetna dziennikarka, podróżniczka, trener osobowości, ale także propagatorka edukacji domowej, a przynajmniej edukacji nie związanej z tradycyjnymi metodami nauczania w klasie szkolnej.

Wielomiesięczne przygotowania Ani Janickiej-Galant do wyprawy na Kaukaz śledziłam uważnie, bo i sama idea wyruszenia w tamten rejon świata autostopem mocno podziałała na moją wyobraźnię. Podziałała to tego stopnia, że obiecałam sobie, iż do Ani i Artura (towarzysza podróży Ani)) wiosną przyszłego roku dołączę. Podobno marzenia są motorem działania, więc wszystko jest przecież możliwe.

Przed swoim wyjazdem do Gruzji Ania zleciła mi zadanie specjalne.Ilustracja do bajki gruzińskiej o wielkim tygrysie i małym kocie. / Fot. rys. Ewa Łazowska
Jest nim zilustrowanie kilku bajek gruzińskich - przetłumaczonych przez nią. Wiadomo nie od dziś, że w bajkach zawarta jest cała mądrość narodów świata. Także mądrość Gruzinów - skoro o bajkach gruzińskich tutaj mowa. Jak głosi jedno z podań, przetłumaczonych przez Anię - ten cudowny zakątek świata Pan Bóg miał zostawić dla siebie. Jednak tego nie uczynił. Dlaczego? Gdy wszystkie inne nacje ustawiały się w kolejce po swój kawałek ziemi - Gruzini czerpali pełnymi garściami z radości życia. O potrzebie ustawienia się w kolejkę po prostu zapomnieli. Stwórca ulitował się jednak nad Gruzinami i zarezerwowaną dla siebie krainę im podarował.Ilustracja do bajki o tym jak Pan Bóg obdarował Gruzinów swoim kawałkiem świata. / Fot. rys. Ewa Łazowska

Myślę sobie, że i nasza koleżanka - Ania Janicka-Galant potrafi czerpać pełnymi garściami z owej radości życia - skoro do Gruzji postanowiła wyruszyć w tak niekonwencjonalny sposób. Oby jej szczęście sprzyjało!

Gdzie teraz jesteś? - Aniu. Czy może przemierzasz Węgry? A może jesteś już na Półwyspie Bałkańskim i docierasz do granicy z Turcją? Stamtąd już tylko jeden skok do naszej ukochanej Gruzji.

Tutaj także proszę zerknąć:
http://edukacjadomowa.monomit.pl/
http://obliczagruzji.monomit.pl/
http://www.wiadomosci24.pl/autor/352679-czzat_d-3.htmlDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ania się odnalazła, ale nie powiem - gdzie teraz jest. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie czytam reportaże z wypraw. Ta zapowiada się interesująco. Widziałam tv report. z wypraw w tamtym kierunku, lecz nie było to autostopem.
Autostop w w Eurpie Zach. wychodzi z mody...jako zbyt "uciążliwy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, wierzę, że Ania się odezwie. Może gdy już będzie nad Morzem Czarnym? Rozłoży swojego laptopa na kolanach siedząc w kabinie wielkiego TIR-a i da nam znać.
Co do oceny obrazków - wielkie dzięki - Ewo. Mam ich w zanadrzu jeszcze dwa na specjalną okazję. Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, piękne ilustracje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też jestem ciekawa. Czekam na wieści i opowieści.

Ps. Pani Aniu pozdrawiam (i pamiętam ...:) )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst powyższy wysłałam Ani pocztą emeliowaną. Mam nadzieję, że się odezwie i powie - gdzie aktualnie przebywa. Ja osobiście jestem bardzo tego ciekawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.