Facebook Google+ Twitter

Gdzie tu logika?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-15 23:29

Jeżeli przekształcam przedszkola z publicznych w niepubliczne motywując to względami finansowymi (nie demograficznymi), to nie rozpoczynam budowy w innym miejscu i nie zostawiam rozgrzebanej inwestycji swoim następcom.

Biorąc pod uwagę sytuację budżetową Gminy Tarnów i mając pojęcie o realizacji procesów inwestycyjnych gdy czytałem news zamieszczony na stronie Gminy Tarnów „Po 40 latach oczekiwania w Woli Rzędzińskiej rusza budowa przedszkola” nie wiedziałem co robić: śmiać się, czy płakać. Czytając słowa Mieczysława Nytko „Niestety, Wola Rzędzińska nie miała szczęścia do tej inwestycji”, stwierdziłem, że po raz pierwszy od kiedy go znam, muszę się z nim zgodzić. Zapytacie Państwo dlaczego. Po pierwsze popatrzyłem na projekt i tu pierwsza ciekawostka: nijak nie przystaje on do przedstawionego przez PKP PLK i Feroco S.A. na ostatnim zebraniu wiejskim w Woli Rzędzińskiej projektu. W związku z tym projekt będzie musiał być zmieniony; ciekawe dlaczego nikt z Urzędu Gminy nie zwrócił na ten „drobny” szczegół uwagi, czyżby Wójt nie poinformował radnych Gminy Tarnów o tym drobiazgu? W sumie nie musiał, wszak kilku z nich było na tym zebraniu. Chociaż znając sposób działania Gminy, nie wykluczam, że prace objęte przetargiem IR-271.9.2012 (ich koszt to 143.809,42 zł) zostaną wykonane. Według wypowiedzi Grzegorza Kozioła (z którą muszę się zgodzić) „jest to duża i kosztowna inwestycja”. Wójt Gminy by postawić swoich następców przed faktem dokonanym ogłasza przetarg stan zerowy. Gwoli wyjaśnienia stan zerowy obejmuje ewentualne wyrównanie działki, wykopanie i przygotowanie fundamentów i drenażu, izolację fundamentów oraz zalanie fragmentów instalacji wodno kanalizacyjnej w fundamentach. Biorąc pod uwagę zakres prac do wykonania (m.in. boisko wielofunkcyjne, bieżnia, parking dla 45 samochodów, plac zabaw i sam budynek przedszkola), poniesione nakłady to tylko drobny ułamek kosztów. Gdy zostanie przekroczony próg zadłużenia zostaną fundamenty i obietnice Wójta. Do tego dojdą problemy ze Szkołą w Zgłobicach, które to problemy lekceważą tak Radni, jak i Wójt Gminy.

Ale ważny jest PR, cytując wypowiedź mieszkającej w Woli Rzędzińskiej Przewodniczącej Rady Gminy Wiesławy Mitery. „To wręcz graniczy ze skandalem, że największa miejscowość w Gminie przez tyle lat nie mogła doczekać się na realizację tej tak bardzo potrzebnej inwestycji”. W świetle jej wypowiedzi jak mają się czuć mieszkańcy wsi, w których przekształcono przedszkola z publicznych w niepubliczne tj. Koszyc Małych (1.815 mieszkańców) czy Tarnowca (2.216 mieszkańców). Dla porównania Wola Rzędzińska I, bo o niej mowa liczy 4.049 mieszkańców. Poza tym dynamika wzrostu liczby mieszkańców była najmniejsza właśnie w Woli Rzędzińskiej (tak I jak i II). Rozumiem potrzeby mieszkańców Woli Rzędzińskiej i wiem, jak bardzo potrzebne jest w Woli Rzędzińskiej I przedszkole (nie każdemu chce się jeździć na Podlesie).

Na zakończenie, na zasadzie ciekawostki i gwoli informacji dla mieszkańców Woli Rzędzińskiej I: zgodnie z przetargiem w 2007 wykonanie Centrum Woli Rzędzińskiej I (zwanej placem centralnym tj. plac przy cmentarzu) kosztowało 752 924,98 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.