Facebook Google+ Twitter

Gdzie urodził się Barack Obama? Prezydent sam odpowie na to pytanie

Barack Obama nie od dziś jest entuzjastą najnowszej technologii. Po wyborach też nie zrezygnował ze swojego prywatnego komputera. Obiecał, że za jego pomocą będzie odpowiadał na pytania obywateli. Czy udzieli jednak odpowiedzi na wszystkie pytania?

Prezydent Barack Obama. / Fot. EPA/MATTHEW CAVANAUGHObama obiecał kontakt z obywatelami przez internet. Najwyraźniej konferencje prasowe przestały prezydentowi USA wystarczać i na oficjalnej stronie internetowej Białego Domu można znaleźć formularz, dzięki któremu zadanie pytania najważniejszej osobie w Stanach Zjednoczonych stało się możliwe. Barack Obama namawiał do poruszania tematów związanych z problemami ekonomicznymi, a także obiecał, że odpowie na najczęściej zadawane spośród wszystkich pytań.

Screen oficjalnej strony internetowej Białego Domu. / Fot. www.whitehouse.govNiewykluczone, że Amerykanie, korzystając z okazji, nie pominą tematu bardziej delikatnego, a mianowicie miejsca urodzenia Baracka Obamy. Bowiem właśnie wczoraj Amerykański Sąd Najwyższy oraz Departament Sprawiedliwości ogłosiły, że zajmą się sprawą rzekomego kłamstwa prezydenta na temat miejsca, w którym się urodził. Według niektórych doniesień nie były to Hawaje, a Kenia.

O publiczne ujawnienie certyfikatu urodzenia wystąpiła organizacja Defend Our Freedoms. Sprawa jest o tyle ważna, że zgodnie z konstytucją, prezydentem Stanów Zjednoczonych nie może być osoba, która urodziła się poza ich granicami. Zatem, gdyby te przypuszczenia okazały się prawdą, Barack Obama straciłby swój urząd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.