Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28787 miejsce

Gdzie w Warszawie można wypożyczyć rower?

Warszawiacy chętnie wybierają rower jako wakacyjny środek lokomocji. Ułatwiają im to liczne, nowopowstałe wypożyczalnie.

droga rowerowa, Park Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza, Warszawa / Fot. wikipedia.org3 lipca restauracja "Green patio" przy ulicy Nowogrodzkiej uruchomiła wypożyczalnię rowerów. Ma ona działać bezpłatnie w każdy lipcowy i sierpniowy weekend od godziny 9.30 do 21.

Każdy może wybrać dwukołowiec odpowiedni do swoich potrzeb. Dostępnych jest 25 rowerów: trekkingowe, górskie i holenderskie, a także foteliki dla dzieci. Jedynym warunkiem jest okazanie dowodu tożsamości i zaakceptowanie regulaminu, obejmującego konieczność zwrócenia pojazdu przed godziną 21.

Wybierający się w podróż wypożyczonym rowerem otrzymuje mapkę z trasami o różnych poziomach trudności. Trasa "Dwa brzegi" rozciąga się wzdłuż brzegów Wisły, a trudniejsza i
dłuższa doprowadzi nas do Powsina. Wytrwali dotrą nawet do rezerwatu w Kawęczynie.
- Nasza akcja jest pożyteczna dla miasta - przyznaje Marzena Godlewska, zajmująca się organizacją przedsięwzięcia. - Po wakacjach przygotujemy raport. Będą to opinie rowerzystów, nie tych profesjonalnych, ale weekendowych, odnośnie warunków do uprawiania tego sportu w Warszawie. Porównamy miasta europejskie z naszą stolicą.

Już podczas pierwszego weekendu akcja okazała się sukcesem. - Każdy rower został wypożyczony co najmniej dwa razy - cieszy się Godlewska i dodaje: - Jeśli zobaczymy, że rowerów brakuje, zwiększymy ich liczbę.

Także 3 lipca ruszył Weekendowy odjazd z Sadybą w Sadyba Best Mall. To już trzecia edycja akcji organizowanej przez to centrum handlowe przy ulicy Powsińskiej. W każdy weekend do końca sierpnia, czeka na wypożyczających 40 rowerów, 5 rowerków dziecięcych oraz 30 kijów do nordic walking. Sprzęt dostępny jest bezpłatnie, od godziny 10 do 20. Także tutaj przygotowane zostały specjalne mapki ułatwiające zwiedzanie Warszawy i okolic. Jedna z przedstawionych w niej tras doprowadzi nas aż do Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.

Natomiast płatna, działająca przez cały tydzień wypożyczalnia Wygodny Rower, oprócz rowerów, oferuje także zorganizowane wycieczki z przewodnikiem. - Plan wycieczki dostosowany jest do potrzeb danej grupy. Standardowa trasa, z racji lokalizacji naszej wypożyczalni, prowadzi wzdłuż dawnych murów getta, przez Mariensztat, Nowy Świat, w okolice Łazienek Królewskich - tłumaczy pracująca tam Kasia Maj. Poza sezonem w wypożyczalni przy ulicy Stawki 19 można także odpłatnie przechowywać rower.

Warszawa stawia na rowery. W ostatnim czasie, dzięki akcji "Weź stojak od miasta", na ulicach pojawiły się miejsca, w których można bezpiecznie zostawić swój jednoślad. Planowana jest też budowa dworca rowerowego w centrum miasta. Jak czytamy na gazeta.pl, będzie tam można nie tylko pozostawić, czy wypożyczyć rower, ale też skorzystać z prysznica, wypić kawę i zasięgnąć informacji turystycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To wszystko oczywiście ważne, 5+, ale skoro drąży Pani temat to czy nie widać na jakimś horyzoncie więcej wypożyczalni rowerów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.