Facebook Google+ Twitter

Gdzie warto udać się w długi weekend w Kutnie?

Miasto Kutno w długi weekend majowy ma bardzo dużo do zaoferowania swoim mieszkańcom. Co dzień dzieje się coś ciekawego, ale najważniejsze, że emocje będą stopniowane jak w najlepszych suspensach.

Już 1 maja Kutnowski Dom Kultury zaprasza na XIII Maraton Filmowy pt. „ Jubileusz
z Demonem w tle ”. A w programie filmy takie, jak: „Step Up” – Taniec Zmysłów, „Deja Vu”, „Dead Fish”, „Historia Prawdziwa” i znakomita komedia „Kiss Kiss, Bang Bang”. Maraton rozpoczyna się o godzinie 18 i trwa do 3.35, a bilety można nabyć w kasie KDK-u za jedyne 25 złotych

W czwartek 3 maja rozpoczynają się uroczystości związane z kutnowską majówką. W ten dzień przypada 216. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zorganizowano m.in.: mszę świętą za ojczyznę w kościele Świętego Wawrzyńca (godz. 10), przemarsz uczestników uroczystości wraz z orkiestrą na Plac Wolności (godz. 11.10), wystąpienia okolicznościowe władz miasta (godz. 11.20), występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Łódź” z Centrum Kultury Młodych w Łodzi, który zaprezentuje tańce polskie. O godz. 16 odbędzie się koncert laureatów Festiwalu Młodzieży Szkolnej „Wagarowisko”, a o godz. 18 na scenie w Parku Traugutta koncert Andrzeja Cierniewskiego.

Jeśli jednak ktoś nie chciałby skorzystać z tego programu, może udać się na stadion miejski przy ul. Kościuszki, gdzie odbędzie się mecz piłki nożnej między reprezentacjami księży Diecezji Łowickiej i policjantami powiatu kutnowskiego. Drużyny te zagrają o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Kutno, a w czasie trwania meczu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest to już trzecie spotkanie księży i policjantów na murawie kutnowskiego boiska. Ciekawostką jest, iż pierwszy mecz między tymi zespołami zakończył się wynikiem 6:2, dla policji. Drugie spotkanie było już wyrównane, osiągnięto remis 2:2.

5 maja będzie też atrakcyjnym dniem, ponieważ o godzinie 10 przewidziano wystawę gospodarczą na Pl. Piłsudskiego. Swoje towary będą prezentować przedsiębiorstwa, które powstały w Podstrefie Kutno - Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pokażą się również stoiska dealerów samochodowych. Ponadto będzie można obejrzeć szybowiec z Aeroklubu Włocławek, na którym lata Łukasz Wójcik – kutnowski pilot szybowcowy. Główną częścią imprezy majowej będą koncerty nad rzeką Ochnią. Już o godzinie 17.15 zaprezentuje się zespół Top-One, a półtorej godziny później koncert wystąpi Peja. Niezapomnianą gwiazdą wieczoru będzie z pewnością zespół T.Love. Serdecznie zapraszamy na spędzenie majowego weekendu w Kutnie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.