Facebook Google+ Twitter

Gdzie zagra reprezentacja? Wojna PZPN z Narodowym Centrum Sportu

Za wynajem Stadionu Narodowego na mecz Polski z Portugalią PZPN chce zapłacić Narodowemu Centrum Sportu tylko 100 tys. zł, podczas gdy sam może zarobić nawet 10 mln zł. Związek straszy Centrum, że jeśli nie przystanie na jego warunki, mecz zorganizuje na innym stadionie.

 / Fot. Sliwers/CC-BY-1.0/wikimediaPZPN chce wynegocjować od Narodowego Centrum Sportu, które administruje Stadionem Narodowym, lepsze stawki wynajmu. Twierdzi, że reprezentacja nie musi grać w Warszawie oraz że bierze pod uwagę zorganizowanie konkursu ofert na udostępnienie reprezentacji innych stadionów.
Jeśli polska reprezentacja nie zagra z Portugalią na Narodowym, stadion może nie zostać dopuszczony do Euro 2012. Zgodnie z przepisami UEFA, przed mistrzostwami muszą się na nim odbyć dwa mecze, w tym jeden międzypaństwowy.

W całym tym zamieszaniu chodzi oczywiście o duże pieniądze. Jak informuje RMF.FM na wynajmie całego stadionu, z 65. lożami dla VIP-ów włącznie, PZPN może zarobić nawet 10 mln zł. Ale za jego wynajem chce zapłacić Narodowemu Centrum Sportu jedynie sto tysięcy zł.

Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, stwierdził, że musi zarobić na utrzymanie obiektu i że nie może wspierać PZPN. "Proszę sobie wyobrazić, że jedną lożę PZPN sprzedaje za 25 tysięcy złotych. To oznacza, że ze sprzedaży 4 lóż ma cały stadion" - dodał.

Mamy więc do czynienia z kolejną "aferą" z PZPN w roli głównej. Miejmy tylko nadzieję, że dla dobra reprezentacji i kibiców, strony tym razem dojdą do porozumienia.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A-X
  • A-X
  • 08.12.2011 20:46

To się nie mieści w pa...e (głowie). Ja już nic nie rozumiem.
Co to za wieloletnia farsa z jakimś PZPN.
Reprezentacja jest przedstawicielem Narodu i nie powinna podlegać pod organizację, nad którą nie ma kontroli Państwa Polskiego. To niewiarygodne, że do dzisiaj oficjalnie takie wały się kręci w PZPN a nasze Państwo na to pozwala (podobno Państwo Prawa).
Szkoda gadać.

Pozdrowionka
PS. Niech się dogadają na procent, ale nie mniej niż.... i po sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.