Facebook Google+ Twitter

Gdzie żyje się najlepiej? We Wrocławiu i Krakowie

TNS OBOP pytał Polaków w których polskich miastach wojewódzkich żyje się najlepiej. Zwyciężył Wrocław.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Wrocław / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wroc%C5%82aw_-_Most_Grunwaldzki_oraz_Most_Pokoju.jpg&filetimestamp=20070822064419 To właśnie Wrocław zebrał najwięcej punktów w rankingu. Ankieterzy pytali o ocenę oferty edukacyjnej, kulturalnej, atrakcyjność miasta dla turystów, stan dróg, czystość i porządek. Pod uwagę były brane także możliwość zawodowego rozwoju, a także wygląd miasta. Zwycięzca zdobył 74 punkty. Drugie miejsce z 63 punktami zajął Kraków. Stolica Polski znalazła się na 6. miejscu, ustępując Gdańskowi tylko dwoma punktami. Ósme miejsce w rankingu zajął Białystok, który wcześniej został uznany za najbardziej przyjazne do życia miasto w Europie. Najgorzej w rankingu wypadł Lublin oraz Szczecin.

Źródło: sfora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

pralkafrania
  • pralkafrania
  • 24.08.2012 13:49

mnie się wrocław podoba szalenie :) i osiądę tu już na stałe, bo zdecydowałam się kupno mieszkania z westbudu. ceny jednak niższe niż w stolicy, a miasto przepiękne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natka
  • Natka
  • 06.06.2011 12:21

Cóż za ignorancja! We Wrocławiu, w którym mieszkam obecnie (od 12 lat, wcześniej mieszkałam w Poznaniu i na Śląsku), są najgorsze drogi w Polsce (sporo podróżuję po Polsce z przyczyn zawodowych, tylu dziurawych dróg chyba ie ma nigdzie). Pod względem turystycznym to oczywiste, że Kraków jest na I miejscu. Czystość i porządek? Hmmm, na Śląsku już się chyba nie zdarza aby w nowo wybudowanym domu było szambo zamiast kanalizacji. We Wrocławiu to dość częste. Mieszkam na nowym osiedlu, drogę mamy kamienisto-żwirową. Wieczny syf, brud, z dzieckiem nie ma gdzie wyjść na spacer. Wrocław, to się tylko dobrze promuje. Ktoś powinien otrzymać za to nagrodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mieszkanka
  • mieszkanka
  • 21.05.2011 09:55

katowice to miasto tak ciemnie i mroczne jak dupa jeża. nie ma rynku tylko skrzyżowanie torów tramwajowych. Na bankowej mozna dostać po tyłku.
Na stawowej być zakłutym przez narkomana.
Nad wszystkim czuwają Piotrek Uszok i Waldi "piękny" Bojarun. wstyd panowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To miłe, takie wyróżnienie dla mojego miasta. Faktycznie, to tu prawie wszyscy są przyjezdni (przynajmniej poprzednie pokolenie) i może dlatego każdy "nowy" czuje się tu dobrze. Miasto, w swoim starym centrum, jest zwarte i wszędzie można dojść pieszo, co też daje poczucie takiej swojskiej atmosfery. Niby duże miasto a jak miasteczko :) Jedyne, co się ostatnio odczuwa na niekorzyść, to lekkie motoryzacyjne zatłoczenie i związany z tym hałas. Nie zwracałam na to szczególnej uwagi, ale teraz mam okna od ulicy i ta cywilizacyjna "muzyka" katuje uszy od rana.
Dla tych, co nigdy do Wrocławia nie zawitali, polecam parę moich "pocztówek", w artykule Poznaj moje miasto - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Livia, my potrafimy wszędzie dojechać, a to nie nasza wina, że nie lubimy dzielić się "Spodusiem" z obcymi:P:P:P.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więcej na temat rankingu http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/ranking-%E2%80%9Enewsweeka%E2%80%9D--wroclaw-i-inni,58117,1 Wygląda na to, że Katowice o które dopomina się Paweł zdobyły 31 punktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"A gdzie są w tym rankingu są Katowice, gdzie regularnie co tydzień odbywają się najlepsze imprezy, występy, koncerty itp itd ;>? "

Nie ma, bo Ci, którzy pojechali do Katowic, nie mogli wrócić i opowiedzieć reszcie co widzieli... Czarna dziura komunikacyjna, a nie Katowice.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.05.2010 18:13

Najlepiej żyje się tam gdzie akurat jesteś!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wrocław, moje miasto ukochane, moja duma, życie moje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie są w tym rankingu są Katowice, gdzie regularnie co tydzień odbywają się najlepsze imprezy, występy, koncerty itp itd ;>?

Oczywiście mamy też Spodek, którego cały kraj nam zazdrości :P:P:P.

5+ za ciekawego newsa :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.