Facebook Google+ Twitter

Gdzieś w każdym z nas jest bajki świat

Popełniony błąd w życiu nie powinien eliminować człowieka ze społeczeństwa. Zasądzona kara powinna pozwolić do niego powrócić. W ośrodkach resocjalizacyjnych prowadzi się szereg działań, mających na celu ułatwienie tego powrotu. Oto jeden z przykładów.

 / Fot. Fot. Ireneusz MosiczukTaki tytuł nosiło przedstawienie jakie 20 czerwca zaprezentowali najmłodszej / Fot. Fot. Ireneusz Mosiczuk widowni wychowankowie Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym.

Dzieci z przedszkola i Szkoły Podstawowej w Godzięcinie, bo do nich przyjechał zespół, miały okazję zobaczyć bohaterów z przeróżnych znanych bajek.

 / Fot. Fot. Ireneusz MosiczukWystęp dla tak wymagającej widowni, składającej się jedynie z małych dzieci, / Fot. Fot. Ireneusz Mosiczuk które są najlepszymi ekspertami w dziedzinie bajek, był dla wychowanków w wieku od 13 do 17 lat ogromnym wyzwaniem.

Z niemałą tremą na scenie pojawili się Kopciuszek-Kamil, Pszczółka  / Fot. Fot. Ireneusz Mosiczuk Maja-Maciej, / Fot. Fot. Ireneusz Mosiczuk Czerwony Kapturek-Konrad, cztery krasnale: Adrian P., Adrian L., Przemek H. i Grzegorz, Królewna Śnieżka-Marcin, Kubuś Puchatek-Mateusz, Calineczka-Dawid, Czarownica-Przemek M., Biedronka-Pani Marta, Pipi Langstrumf-Pani Martyna oraz Dziadek-Oskar.

Wszyscy otrzymali gromkie brawa i uśmiech na twarzach maluszków, który był dla wychowanków placówki największą nagrodą.


Odpocznij i posłuchaj świergotu ptaków.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Byłem pod wrażeniem tego występu:). Ciekawska, nie było. Nie ma koedukacyjnych grup w zakładach karnych i ośrodkach resocjalizacyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ciekawska
  • Ciekawska
  • 22.06.2012 13:28

Dlaczego Kopciuszek to Kamil, a Pszczółka Maja-Maciej? Dziewczynek nie było ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ireneuszu, pracowałam kiedyś w bidulu. Co prawda - bidul to nie jest placówka resocjalizacyjna, jednak wiem dobrze co znaczy bajka dla dzieciaków skrzywdzonych. W bajce można się ukryć, choćby na jakiś czas, przed światem realnym - nie zawsze życzliwym dla skrzywdzonych przez los.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pełne uznanie. Dla wszystkich.
Wspaniałe wyzwanie i wspaniale wykonane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.