Gedania Żukowo nadal bez punktów w lidze

W sobotnim spotkaniu Gedania Żukowo nie sprostała zawodniczkom z Białegostoku.

/ Fot. LogoPronar Zeto Astwa AZS Białystok pokonał w sobotę, zajmującą ostatnią pozycję w tabeli Plus Ligi Kobiet drużynę Gedanii Żukowo 3:1. Podlasianki odnosząc zwycięstwo znacznie zwiększyły swoje szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mają 2 punkty przewagi nad drużyną Stali Mielec, która zajmuje 9. miejsce, co wiąże się się z grą w barażach o utrzymanie się w PLK.

Białostoczanki pierwszą partię spotkania przegrały 25:20. W kolejnych partiach akademiczki pewnie wygrywały kolejno 25:15,25:14,25:14. - Poza pierwszym setem kontrolowałyśmy to, co działo się na boisku. W pierwszym secie rywalki zaskoczyły nas trudną zagrywką, jednak od drugiego seta to my przejęłyśmy inicjatywę, trudną zagrywką odrzuciłyśmy rywalki od siatki - powiedziała po spotkaniu przyjmująca AZSU Ilona Gierak.

Białostoczanki, wykorzystując dwutygodniową przerwę w rozgrywkach związaną z odbywającym się 13 lutego w Warszawie meczem gwiazd, udały się na tygodniowe zgrupowanie. - Od razu z Żukowa przenosimy się do Olecka, gdzie przez tydzień będziemy przygotowywać się do meczy, które zadecydują o naszym "być albo nie być" w play off - stwierdziła Gierak.

Kolejny tydzień białostoczanki będą trenowały na własnych obiektach. Natomiast 20 lutego rozegrają spotkanie z drużyną Stali Mielec, które najprawdopodobniej zadecyduje o miejscu w czołowej ósemce ligi.