Facebook Google+ Twitter

"Gej" czyli obelga nie z tej ziemi

Wirus poprawności politycznej atakuje ze zdwojoną siłą. Kolejne ogniska tej choroby pojawiły się we Włoszech. Kryć się kto może!

"Gej". Włoski sąd uznał to słowo za obraźliwe. Pewien Włoch określił tak w liście swojego znajomego. Ten wniósł sprawę do sądu. Choć w pierwszej instancji przegrał, jednak sąd apelacyjny przyznał mu rację. Obrażający musi zapłacić 400 euro odszkodowania.

Sprawa jest naprawdę interesująca, ponieważ słowo to jest tak samo wulgarne jak "motyla noga" i dotychczas znajdowało się w powszechnym użyciu. Jak wiadomo określa ono homoseksualistę. Wiele osób o odmiennej orientacji, często wyznawało "jestem gejem". Oznacza to, że samo środowisko kochających inaczej nie uważa tych trzech liter za zniewagę. Oczywiście sam zainteresowany mógł sobie nie życzyć, by tak o nim mówiono. Tak samo jak osoba o słusznej wadze niekoniecznie lubi zdrobnienie "grubasek", mimo że jest ono w pełni prawdziwe. Jednak nie oznacza to, że wspomniany wyraz staje się wulgarny, czy też jest obrazą. Jest po prostu stwierdzeniem faktu.

Szkoda tylko, że poprawność polityczna bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Poza tym, naprawdę nie rozumiem jak można być gejem w kraju, w którym jest tyle pięknych kobiet... Niech żyje wolność słowa, mocium panie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Mateusz, jak widzisz, nawet piekne kobiety nie dadza rady z geja zrobic heteryka :-))). A co do sedna artykulu to nie znam dokladnie sprawy o ktorej mowisz, ale przegiecia zdarzaja sie wszedzie. A stosu się nie obawiaj wsrod normalnych ludzi, nie patrz na ekstreme.
Co do nieposiadania potomstwa to rowniez wielu nie-gejow nie ma potomstwa bo np. nie moze, nie chce, nie czuje sie na silach itd.
Jeszcze co do roznych slow, tez tych "obrazliwych" to wydaje mi sie, ze wszystko zalezy od konstekstu sytuacyjnego. Pewnie zdarzylo ci sie czasem z usmiechem i bez zlych intencji wypowiedziec np. na imprezie jakies slowo uznane za obrazliwe np. pod adresem dobrego kolegi. Podczas gdy to samo zlowo uzyte w stosunku do Ciebie w innej sytuacji przez osobe obca czy wrogo nastawiona byloby odebrane przez Ciebie jako obraza.
Tak jak w sprawie Ryszarda Giersza - jego sasiadka nie zostala skazana z uzycie slowa "pedal", tylko za cala sytuacje - ze uprzykrzala mu zycie, obmawiala, drwila itd.

Pozdrawiam :-)

http://www.dominik-gay.blog.onet.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.03.2010 23:17

akt płciowy to akt płciowy. Ani on hetero ani homo. A z tym "obrzydliwym" facetem to już w ogóle nie wiem o co chodzi.

No ale nie ważne, skoro niedziela udana, to efekt osiągnięty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że zrozumiałeś ideę. Gdy brakuje argumentów, również lubię czepiać się słówek.
Ok, niech będzie, trwanie genów. Co nie zmienia faktu, że homoseksualiści nie mogą mieć potomstwa= nie mogą zapewnić trwania gatunku, genów czy promocji w biedronce.
Ostatnie zdanie zapewniło mi udaną niedzielę, naprawdę! Jest ono "pożałowania godne". Homoseksualiści w obrębie swoich preferencji płciowych, że użyję takiego sformułowania, nie są w stanie mieć potomstwa. Owszem, homoseksualistka może być zapłodniona, ale musi do tego użyć obrzydliwego faceta, więc dziecko będzie wynikiem aktu płciowego, który można określić jako "hetero".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.03.2010 20:47

cóż, ponownie - homoseksualizm jest naturalną orientacją, ponieważ jedyny sens słowa "nienaturalny" obejmuje kulturowe wytwory człowieka. trudno uznac by orientacja seksualna (homo- czy hetero-) jakiejkolwiek osoby była wytworem kulturowym kogokolwiek. Orientacja to nie idea, dzieło sztuki, maszyna czy garnek - pojawia się sama z siebie bez intencjonalnego wkładu istot ludzkich.

Ponadto, rozumiem, że nie jesteś biologiem pewnie, ale w takim razie nie szukaj w biologii usprawiedliwienia dla własnych błędów. Nie tylko homoseksualiści nie przedłużają gatunku - heteroseksualiści też nie. Mogą co najwyżej przedłużać trwanie swoich genów a to nie tak znowu subtelna różnica. No i mylisz chyba homoseksualne skłonności z bezpłodnością, kolejny pożałowania godny błąd.

Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że jako przesądny, pełen uprzedzeń człowiek, uniknę jednak stosu.
Określenie "odmienna" nie jest w żadnym stopniu nieuzasadnione. Otóż heteroseksualizm jest jedyną naturalną orientacją, ponieważ homoseksualiści nie są w stanie utrzymać ciągłości gatunku.
Daleki jestem od wrogość czy uprzedzeń względem homoseksualistów, toleruję ich, ale z faktami nie można dyskutować, a całe zamieszanie w okół słowa "gej" (przypominam, że o tym jest artykuł) jest śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.03.2010 23:13

To znaczy co, heteroseksualni są nieodmiennej orientacji? Hetroseksualiści też są "odmiennej" orientacji, odmiennej od orientacji osób homoseksualnych.

No i albo jedno słowo jest synonimem innego albo nie jest, nie może byc synonimem "między innymi" bo to zakłada niepokrywanie się desygnatów.

Gdyż określenie "odmiennej" ma sens tylko w kontekście, nie może być "odmienna po prostu" chyba, że dokona się jakiejś (logicznie i faktualnie nieuzasadnionej) manipulacji, zgodnie z którą tylko orientacja hetero jest jedyną właściwa/naturalną czy jak tam i co za tym idzie z natury swej "nieodmienną".

Ale to już czyste uprzedzenie i przesąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Odmienna orientacja" to synonim między innymi słowa gej. "Kochający inaczej" może nie jest synonimem, ale z pewnością nie jest wyrażeniem obraźliwym. Niezbyt rozsądna uwaga? Rozumiem, że rozsądne jest to co Pan za takie uważa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.03.2010 13:55

"odmienna orientacja", "środowisko kochających inaczej", i na koniec niezbyt rozsądna uwaga o byciu gejem.

Myślę, że dzielenie się takimi "opiniami" można sobie darować.

Tym bardziej, że zagadnienie granic poprawności politycznej zasługuje na dużo uważniejsze i poważniejsze potraktowanie.

No, ale to MOJA OPINIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.