Facebook Google+ Twitter

Gemius i PBI weryfikują wyniki rankingów

Firmy Genius i PBI wstrzymały publikację wyników badania oglądalności stron internetowych Megapanel za luty 2008 roku. Jak poinformowały, przyczyną jest wykrycie prób manipulacji na jednej z witryn z grami on-line.

 / Fot. http://panel.pbi.org.pl/wyniki.php?s=3&d=d&m=&i=W rozesłanej do klientów informacji można przeczytać, że opóźnienie publikacji wyników badania Megapanel PBI/Gemius za luty 2008 jest spowodowane stwierdzeniem manipulacji na jednej z witryn z grami on-line, które miały wpływ na oglądalność strony.

– W trakcie weryfikacji wyników badania okazało się, że oglądalność jednej z witryn zawierających gry, jest w sztuczny sposób zawyżona. Przyczyną zniekształcenia było złamanie zasad gry, zgodnie z którymi zdobywanie
punktów zależało od uzyskania jak największej liczby kliknięć w link, przypisany do danego gracza. Niektórzy zawodnicy, w celu zdobycia jak najlepszych wyników, umieszczali owe linki na własnych stronach internetowych w sposób niewidoczny dla innych (w iframe'ach). W ten sposób "sztucznie" zdobywano punkty w grze, bez faktycznych odwiedzin na stronie gry. Nieprawidłowe zachowania graczy zostały zgłoszone do producenta gry – wyjaśnia Magdalena Wiktorska z Gemius SA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.