Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25117 miejsce

Gen. Błasik znał pogodę w Smoleńsku i zabronił informować prezydenta?

Wbrew temu, co powiedziała na konferencji MAK, Tatiana Anodina, piloci rządowego Tu-154M zapoznali się przed wylotem do Smoleńska z prognozą meteorologiczną. Została ona przygotowana półtorej godziny przed startem samolotu. O sytuacji na lotnisku wiedział też gen. Błasik.

 / Fot. Joymaster/Domena publicznaZ informacji do jaki dotarła "Gazeta Wyborcza" wynika, że prognoza przygotowana 10 kwietnia, o godzinie 6.10 była pomyślna. Widoczność na lotnisku Siewiernyj wynosiła 5 km.

O pogorszeniu warunków meteorologicznych załoga Tu-154M dowiedziała się od pilotów Jaka-40, którzy dotarli na miejsce o godzinie 7.22. Dowódca załogi tego drugiego samolotu, porucznik Artur Wosztyl, mówił że już podczas lądowania warunki były trudne. Kapitan Arkadiusz Protasiuk został o takim rozwoju wypadków poinformowany drogą radiową.

Nieoficjalnie mówi się, że informacje o złych warunkach na lotnisku w Smoleńsku posiadał, jeszcze przed wylotem gen. Andrzej Błasik. Protasiuk według tej relacji sprzeczał się z dowódcą sił powietrznych na temat możliwości lądowania w takiej sytuacji. Błasik, nie chcąc by prezydent dowiedział się o utrudnieniach sam powitał go na pokładzie. Zgodnie z panującymi zasadami normalnie robił to kapitan samolotu - twierdzi Gazeta Wyborcza, dodając, że szef sił powietrznych zabronił załodze informować prezydenta o warunkach w Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Grześ
  • Grześ
  • 17.01.2011 10:16

Może i znał , a może nie znał warunków pogodowych , jakie to teraz ma znaczenie ? Był tam i wydał rozkaz , chociaż był nietrzeźwy i to on jest odpowiedzialny taka jest gorzka prawda , my słowianie jesteśmy po alkoholu bardzo odważni , tylko nie w tą stronę , bo odmówić Panu Prezydentowi odwagi zabrakło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacje podane w ostatnim akapicie są nieprawdziwe i dawno zdementowane. Są nagrania z monitoringu lotniska. Prezydent witany był na płycie lotniska. Gotowość samolotu i załogi do wylotu meldowali prezydentowi razem - kapitan Protasiuk i generał Błasik. link http://www.bibula.com/?p=29869
>Wiem od ludzi, którzy obsługiwali ten wylot, że odbywał się on w pełnej zgodzie. Mąż chciał w jakiś sposób nadać szczególny charakter tej wizycie polskiej delegacji, podkreślając wagę tego lotu do Katynia. Powiedział więc, że chciałby asystować kpt. Protasiukowi przy składaniu meldunku panu prezydentowi. To był jego pierwszy lot z prezydentem, wcześniej z nim nie latał. Nieprawdą jest, że mąż sam składał mu meldunek, bo byli razem z kpt. Protasiukiem, by było bardziej uroczyście. Zresztą są przecież nagrania z monitoringu, na których można to zobaczyć &#8211; dodaje pani Błasik. Dementuje również spekulacje, jakoby gen. Błasik był w jakimś konflikcie z mjr. Protasiukiem. Przypomina, że się lubili, a jej mąż osobiście odznaczał dowódcę tupolewa, który rozbił się na Siewiernym, na początku tego roku za lot z misją humanitarną na Haiti. &#8211; Wszelkie insynuacje o jakiejś niezgodzie między nimi są nieprawdziwe. <

Komentarz został ukrytyrozwiń
pilot
  • pilot
  • 15.01.2011 12:10

Wszyscy tu macie rację co nie zmienia faktu że winna jest tylko załoga TU154 i tyle! Lądowanie było niemożliwe ale na rozkaz miało stać się możliwe i tyle!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mik olo
  • mik olo
  • 15.01.2011 00:18

studenci plotkują-czy burdel w rządzie?-plotkują-minister nie ma jaj-dawno podałby się do dymisji lub premier-gdyby premierem był KACZYŃSKI
nie doszłoby do tragedi smoleńskiej...-KACZYŃSKI na TO by se nie POZWOLIŁ-za póznoi jeszcze ten
"KIEPSKI WYSTĘP"-porażka premiera,prezydenta,marszałków,posłówO,PSL,SLD-poza sejmem w
wyborach-rosjanie spowodowali wypaedek?-wstyd i hańba?-plotkują studenci-czy marszłek to Polak?,czy
rusek?,czy postradał rozum?-PO,SLD,PSL poza sejmem w wyborach-plotkują studenci-nic nie
rozumieją(ani ROSJANIE,ani POLSKI RZĄD,prezydent,...-co to ma wypadeik KASA? :-TOTALNA KOMPROMITACJA
władz,lot składa się z:wylotu i LĄDOWANIA-przyczyną WYPADKU BYŁO LĄDOWANIE NIE W POLSCE ,ALE ROSJI i
tam :NIEPRAWIDŁOWE KOMENDY DOTYCZĄCE LOTU,KIERUNKU,WYSOKOŚCI,BAŁAGAN na WIEŻY KONTROLERÓW,ŁACZENIE
SIĘ Z PRZEŁOZONYMI?,NACISKI,braki oświetlenia,podawanie złej wysokości,wycięty las,żle działaujące
przyrządy,lewa mgła?,...- były PRAWDOPODOBNIE PRZYCZYNĄ ROZBICIA SIĘ SAMOLOTU ,a NIE WINA PILOTÓW
POLSKI?-TO MUSI WYJAŚNIĆ KOMISJA MIĘDZYNARODOWA-SPOŁECZEŃSTWO SUIĘ
DZIWI:prezydentowi,premierowi,rządowi,marszałkom ich NAIWNOŚCI -czemu nie WYSTĘPUJĄ w OBRONIE
POSZKODOWANYCH RODZIN 95 NAJWYBITNIEJSZYCH POLAKÓW,a ULEGAJĄ KŁAMLIWEMU RAPORCIE MAKU?-czy
postradali rozum? -tylko KACZYŃSWKI i PIS WSZYSTKO WYJAŚNIĄa-dość oĄ dość opluwania POLSKISKI...

Komentarz został ukrytyrozwiń
SlavMiro
  • SlavMiro
  • 14.01.2011 23:08

Anodina bredzi pod wplywem psychicznego rosyjskiego samogonu!!!
Jakim cudem 11kwietnia przeprowadzono sekcje zwlok i analize krwi gen. Andrzeja Blasika, jesli jego cialo zidentyfikowano dopiero po 18kwietnia!!! Anodina klamie!!! Zobacz gazetawspolczesna.pl z 18 kwietnia http://bit.ly/i8pjvd oraz Wikipedia http://bit.ly/enTxHi
Tekst z Wikipedii
18 kwietnia 2010
Poinformowano, że wciąż nie udało się zidentyfikować ciał 21 ofiar. Byli to: gen. Andrzej Błasik, Edward Duchnowski, Grażyna Gęsicka, gen. Kazimierz Gilarski, ppłk Robert Grzywna, Mariusz Handzlik, Natalia Januszko, adm. Andrzej Karweta, Janusz Krupski, gen. Bronisław Kwiatkowski, Tadeusz Lutoborski, ppor. Andrzej Michalak, Aleksandra Natalli-Świat, gen. Włodzimierz Potasiński, mjr Arkadiusz Protasiuk, Andrzej Przewoźnik, Arkadiusz Rybicki, Wiesław Woda, Edward Wojtas, Stanisław Zając, kpt. Artur Ziętek.
21 kwietnia 2010
Minister zdrowia Ewa Kopacz ponownie poleciała do Moskwy w celu uzyskania informacji o postępie identyfikacji pozostałych ofiar. Rosyjska minister zdrowia Tatiana Golikowa poinformowała ją, że ciała wszystkich pozostałych 21 ofiar zostały zidentyfikowane dzięki badaniom genetycznym i że badania DNA zostały zakończone.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2011 14:59

Panie Piotrze, ktoś się podszył pod moje nazwisko. Usunąłem ten komentarz. Proponuję, aby Pan to samo zrobił ze swoim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kolebuk! Veto! A co by było, gdyby wykonano skrupulatnie analizę genetyczną i okazałoby się że jednak te 40 brakujących minut są powodem brakujących ciał?! Albo ze to całkiem inne osoby?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

werol, chora ambicja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kłania się tutaj temat: <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastrzegam jednak, że człowiek honorowy nie powinien zasadniczo ignorować kalumnii, chyba, że jest rzeczywiście skrępowany, np. przepisami, brakiem środków. To oczywiście nie dotyczy uwag anonimowych komentatorów, którzy tutaj piszą zupełnie nieodpowiedzialne banialuki i inwektywy. Uważam, że powinno się znieść opcję komentowania bez zalogowania, to obniża poziom komentarzy, a moderacja nie zawsze jest dość czujna. To, że ludzie mają swoje nazwisko i zdjęcie przy komentarzu znacząco temperuje ich skłonność do bezmyślnego wyładowywania frustracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.