Facebook Google+ Twitter

Gen. Gągor ponownie szefem Sztabu Generalnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-01 20:47

Jutro rano premier ma podpisać kontrasygnatę na nominacji generała Franciszka Gągora na szefa Sztabu Generalnego. Oznacza to, że od jutra generał Gągor rozpocznie drugą kadencję na tym stanowisku.

Wokół nominacji doszło w ubiegłym tygodniu do drobnego zamieszania. Prezydent Lech Kaczyński po uzgodnieniach z ministrem obrony wyznaczył generała Gągora na drugą kadencję. Do oficjalnej nominacji zabrakło jednak podpisu Donalda Tuska.

Dzisiaj szef rządu tłumaczył, że nie podpisał dokumentu tylko dlatego, że od kilku dni nie ma go w kraju. "Proszę nie doszukiwać się żadnych dwuznaczności. Bardzo się ucieszyłem, że generał Gągor będzie miał okazję kontynuować swoją misję. Z wielką satysfakcją podpiszę kontrasygnatę. Wyłącznie kwestie logistyczne spowodowały, że zrobię to dopiero w poniedziałek" - oświadczył w Brukseli Donald Tusk.

Szef Sztabu Generalnego to najważniejszy żołnierz w polskim wojsku. Franciszek Gągor pełni tę funkcję od trzech lat. Jest równocześnie jedynym czterogwiazdkowym generałem w naszej armii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.