Facebook Google+ Twitter

Gen. Jaruzelski przeprosił poszkodowanych podczas stanu wojennego

Na dwa dni przed 30. rocznicą wprowadzania stanu wojennego, w specjalnym oświadczeniu, generał Wojciech Jaruzelski przeprosił wszystkich, którzy ucierpieli na skutek decyzji i działań Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

Wojciech Jaruzelski / Fot. Polskapresse"Wszyscy, których spotkała jakaś niesprawiedliwość i krzywda, wciąż przepraszam. Czynię to raz jeszcze" - oświadczył Wojciech Jaruzelski, prosząc o wybaczenie wszystkich tych, którzy stracili bliskich, byli prześladowani lub doświadczyli innych nieszczęść podczas stanu wojennego.

Generał stwierdził, że decyzja wprowadzona w życie 13 grudnia 1981 roku była "wyższą koniecznością". Dodał także, że gdyby w identycznych okolicznościach miał dziś decydować, uczyniłby to samo - podaje Polskieradio.pl

Lider Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, pisząc, że stan wojenny był "mniejszym złem" oraz "ocaleniem przed wielowymiarową katastrofą", zaznaczył, że sytuacja nadzwyczajna, która zaistniała wówczas w grudniu, przyniosła bolesne konsekwencje dla społeczeństwa.

Podczas stanu wojennego życie straciło ponad sto osób, a dziesiątki tysięcy zostało internowanych, znalazło się w więzieniach.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 13.12.2011 14:24

@p.G.Rutkowski Doskonały komentarz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaruzelski przeprasza ,ale drugim razem zrobił by to samo :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sprawiedliwy
 • Sprawiedliwy
 • 12.12.2011 15:33

Antoni gdzie ty żyjesz? Żeby nie solidarność to byś tyłek podcierał gazetą a żyłbyś w drugiej Korei Północnej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak by go uczciwie osądzono to by takich głupstw nie gadał

Komentarz został ukrytyrozwiń
antoni
 • antoni
 • 12.12.2011 13:39

Solidarność narobiła bardzo dużo biedy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepiej późno aniżeli wcale! - Może by tak konsulowie ówczesnej PRL rezydujący w Kolonii w Niemczech w latach 1973 - 1982 wzięli sobie na przykład przeprosiny gen. Jaruzelskiego??...- Czekam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 12.12.2011 11:07

@ Grzegorz Wink. Już wcześniej napisałam,że ówczesne władze Rosji zadecydowały iż nie będą interweniować w Polsce. Nie byłoby żadnej inwazji na Polskę. Rosja już od jakiegoś czasu ujawniła dokumentację na ten temat. Więc o czym jest mowa. Honorowo ze strony generała byłoby się przyznać do swojej winy a nie wciąż zwalać całą winę na Rosję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JR
 • JR
 • 12.12.2011 09:40

Komuno wróć.....by moje wnuki nie umierały z głodu , a dzieci miały pracę....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod bezpośrednią okupacją radziecką było by nam lepiej? Na pewno było by fajniej jakbyśmy dostali radzieckie odziały wojskowe porozstawiane po miastach i wracając np po godzinie policyjnej z kina lądowali w kiciu, bo z "Palakiem" by nie dyskutowali? Mielibyśmy lepiej gdyby przywódcy opozycji zamiast być internowanymi "zaginęli by w niewyjaśnionych okolicznościach" w trakcie transportu do jakiegoś łagru?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 12.12.2011 00:30

@p. Andrzej Wysocki. Pomimo tego,że Panu stan wojenny, nie przeszkadzał (co jest ewenementem),to chyba jest Panu wiadomo,jak byli represjonowani i ile wycierpieli inni ludzie? A może Pan nie chciał i nie chce z jakichś powodów tego wiedzieć? Zdaje się,że Solidarność także Panu się nie podobała? Tak wynika z Pana wypowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.